Asus

Szykujcie pieniądze. ASUS pokazał naprawdę ciekawe komputery w trakcie CES

Jakub Szczęsny
4

Coroczne targi CES w Las Vegas to doskonała okazja dla producentów do tego, by zaprezentować światu swoje najnowsze produkty. ASUS nie mógł być pod tym względem gorszy i trzeba przyznać, że portfolio producenta poszerzyło się o spore grono naprawdę ciekawych konstrukcji - nie tylko dla zwykłych użytkowników, ale i wymagających graczy.

Do grona urządzeń firmy ASUS dołączają kolejne ciekawe komputery: m. in. Zenbook 13 (UX331UAL), Vivo AiO, a także laptop ASUS X507. Ponadto zaprezentowano laptopa obsługującego Gigabit LTE - ASUS NovaGo oraz sporo nowych produktów z serii RoG. Nadmienimy jedynie (bo tekst jest o czym innym), że pojawił się także smartfon ASUS ZenFone Max Plus z niezwykle pojemnym akumulatorem przebiającym osiągi typowych urządzeń mobilnych.

Nowy ASUS Zenbook 13 (UX331UAL)

Waży 985 gramów i oferuje naprawdę dobre podzespoły. ASUS kontynuuje ofensywę na rynku smukłych i odpowiednio wyposażonych komputerów i prezentuje laptopa o ciekawym designie z procesorem Intel Core i7 ósmej generacji, 16 GB pamięci RAM oraz dyskiem SSD PCIe o pojemności 1 TB. Za dźwięk odpowiada tutaj system od Harman / Kardon - można być zatem pewnym, że oprócz wysokiej wydajności, komputer zapewni też naprawdę dobre wrażenia w trakcie odtwarzania muzyki. Komputer charakteryzuje się również obecnością kamery Windows Hello pozwalającej na logowanie się za pomocą twarzy do systemu Windows 10.

ASUS X507

Fani jeszcze wydajniejszych komputerów z pewnością zwrócą uwagę na laptopa X507, który wyposażono w procesor Intel Core i7 siódmej generacji oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce MX110. Dodatkowo, sprzęt charakteryzuje się konstrukcją, która pozwala na umieszczenie wewnątrz obudowy nawet dwóch dysków. Warto zwrócić uwagę także na ekran NanoEdge, który zapewni odpowiednie wrażenia w trakcie obcowania z multimediami lub przy okazji pracy w programach graficznych.

Ponadto, ASUS zaprezentował dwa kompuery AiO - Vivo AiO V272 oraz V222. Pierwszy z nich cechuje się 27-calowym ekranem dotykowym oferującym szeroki zakres kolorów na poziomie 100% palety sRGB. Wewnątrz znajduje się procesor Intel Core i7 oraz grafika NVIDIA GeForce MX150. Mniejszy model oferuje 22-calowy ekran Full HD oraz świetne głośniki z systemem ASUS SonicMaster - obudowa bass reflex zapewni bardzo czysty dźwięk w trakcie konsumowania multimediów.

ASUS NovaGo

Tak jak zapowiadano, ASUS zaprezentował komputer z procesorem Qualcomm Snapdragon 835 na pokładzie. Użycie tego układu warunkuje również obsługę modemu Gigabit Snapdragon X16 LTE, co zapewni (w odpowiednich warunkach) bardzo wysokie prędkości pobierania w trakcie operowania w odpowiedno wydajnych sieciach komórkowych. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 S i... potrafi wytrzymać aż 22 godziny na jednym cyklu ładowania baterii. To o wiele, wiele więcej niż standardowe laptopy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu