Komputery i laptopy

Asus zaprezentował swój najnowszy, najszybszy laptop z serii ROG - Asus G750

Jan Rybczyński
Asus zaprezentował swój najnowszy, najszybszy laptop z serii ROG - Asus G750
10

Wczoraj Asus pokazał swoją najnowszą bestię, czyli najszybszego, najpotężniejszego laptopa w swojej ofercie, model G750. Sprzęt darzę dużą sympatią ze względu na stonowane, jak na sprzęt dla graczy, kolory i dobrze rozwiązany system chłodzenia. Aby rozstrzygalność, kto pierwszy przetestuje potwora m...

Wczoraj Asus pokazał swoją najnowszą bestię, czyli najszybszego, najpotężniejszego laptopa w swojej ofercie, model G750. Sprzęt darzę dużą sympatią ze względu na stonowane, jak na sprzęt dla graczy, kolory i dobrze rozwiązany system chłodzenia. Aby rozstrzygalność, kto pierwszy przetestuje potwora musieliśmy sięgnąć po broń palną z ostrą amunicją. Niestety nie wygrałem konkursu strzeleckiego, ale mam dla was kilka zdjęć i informacji na temat najnowszego sprzętu spod znaku Republic of Gamers.

Wizualnie sprzęt nie zmienił się wiele - kontynuuje tradycję serii ROG, zachowując kształt i czarny, matowy kolor. Najważniejsze zmiany dotyczą wnętrza, czyli przede wszystkim najnowszych modeli kart graficznych Nvidia. W najwyższym modelu umieszczono GTX 880M z aż 4 GB dedykowanej pamięci. Jeśli dorzucić do tego procesor Intel Core i7-4700HQ oraz do 32 GB pamięci RAM i dwa miejsca na dyski, staje się jasne, że mamy do czynienia z ogromną ilością mocy obliczeniowej.

Tym razem Asus zrobił również ukłon w stronę klientów z mniej zasobnymi portfelami. Jeśli ktoś chce cieszyć się dużym, 17,3 calowym, matowym ekranem, świetnym chłodzeniem i stylistyką sprzętu spod znaku ROG, ale dotąd nie było go stać na zakup, teraz po raz pierszy dostępna będzie wersja z procesorem i5-4200H (dotąd wszystkie modele miały procesory i7) oraz kartą graficzną GTX 8600M. Ten model będzie kosztował 4599 zł. Jeśli wziąć pod uwagę, że pierwsze modele z serii ROG kosztowały nie mniej, niż 7 tysięcy złotych, to cena jest znacznie bardziej przystępna.

W tym miejscu warto wspomnieć, że laptop Asus G750 oferuje więcej niż tylko szybki procesor i kartę graficzną. Potrafi obsłużyć do 3 zewnętrznych monitorów, nie ma problemu z wyświetlaniem 4K na zewnętrznym ekranie. Laptop został również wyposażony w najmocniejszą łączność bezprzewodową w postaci Killer Wireless-N 1202 obsługującej dual-band, dual-stream MIMO (Multiple-input, Multiple-output). Z ciekawostek, mi najbardziej do gustu przypadł wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, potrafiący napędzić słuchawki nawet 600 Ohm.

Co ciekawe, Asus G750 ma działać nawet 6 godzin w trybie "przeglądania internetu" co dla laptopa tej klasy byłoby naprawdę świetnym osiągnięciem, o ile uda się to potwierdzić w praktyce. Dodatkowo Nvidia udostępniła funkcję Battery Boost, która pozwala ograniczyć ilość klatek na sekundę do pewnego, komfortowego poziomu, ustalonego przez gracza. Tym sposobem w grach, w których nie potrzebne jest 100% mocy obliczeniowej, również uda się wydłużyć działanie sprzętu na baterii.

To co sprawia, że darzę G750 szczególną sympatią, to po pierwsze stonowany wygląd. Laptop wykończony jest czarno, matowo i jakby był lekko gumowany. Pod klawiaturą i obok dużego gładzika znajduje się jedna płyta aluminium. Klawiatura podświetlana jest na biało i nie ma kakofonii kolorów. Mówiąc krótko, nie sprzęt nie wygląda jak świąteczna choinka. Druga zaleta to podwójny system chłodzenia, który jest całkowicie rozdzielony pomiędzy kartę graficzną i procesor. Z jednej strony pozwala to minimalizować hałas, z drugiej strony wyloty z tyłu obudowy i miedziane radiatory pozwalają na odpowiednią wydajność, gdy zajdzie taka potrzeba.

Mówiąc krótko, nie mogę doczekać się kiedy będę mógł przetestować sprzęt w praktyce, najchętniej na grze Watch Dogs. Nie da się również ukryć, że celowanie myszką jest znacznie łatwiejsze, niż strzelanie z prawdziwej broni.

Najnowszy model Asus G750 będzie dostępny w cenach od 4399 do 7199 PLN, zależnie od wyposażenia.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA*
Procesor Intel® Core™ i7-4700HQ
Karta graficzna

  G750JZ: NVIDIA® GeForce® GTX 880M z 4GB GDDR5 VRAM

G750JS:NVIDIA® GeForce® GTX 870M z 3GB GDDR5 VRAM

G750JM: NVIDIA® GeForce® GTX 860M z 2GB GDDR5 VRAM

 
System operacyjny Windows 8.1 (Standard lub Pro)
Ekran 17.3”, anti-glare Full HD (1920 x 1080), podświetlany LED
Pamięć DDR3 1600 MHz rozszerzalna do maksymalnie 32GB
Dostępne rodzaje pamięci dyskowych 2.5” SATA 1TB/1.5TB (5400rpm)

2.5” SATA 750GB/1TB (7200rpm)

2.5” SATA 750GB (5400rpm, SSH)

2.5” SATA 256GB SSD

256GB SSD x 2 / 128GB SSD x 2 (default RAID 0)

Obsługa podwójnych dysków twardych

Napęd optyczny DVD Super-Multi / Blu-ray combo / nagrywarka Blu-ray
Kamera Wbudowana kamera HD z mikrofonem stereo
Wymiary 41.0 x 31.8 x 1.7 ~ 5.0 cm
Waga 4.5 kg (z baterią 8-komorową)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu