Asus

ASUS ma nowe laptopy dla kreatywnych. Oto ProArt Studiobook

Jakub Szczęsny
2

Gdybym miał powiedzieć cokolwiek o laptopach, to na pewno tyle, że te urządzenia bardzo mocno się sprofesjonalizowały. ASUS wydaje się zapewniać potrzeby grona, które potrzebuje przede wszystkim ciekawych i wydajnych sprzętów do pracy. Najlepszym tego dowodem wydaje się być flagowy model serii ProArt Studiobook One (W590) z kartą NVIDIA® Quadro RTX™ 6000 oraz procesorem Intel® Core™ i9.

15-calowy laptop z wymienionymi w leadzie podzespołami wyposażono w ekran 4K UHD z odwzorowaniem kolorów na poziomie Delta-E < 1 (podobnie jak w przypadku modelu ROG Phone II, który opisaliśmy osobno tutaj). Jak podaje producent, są to sprzęty idealne do pracy nad projektami graficznymi lub oprogramowaniem.

Ale jest jeszcze inny przedstawiciel serii ProArt StudioBook: to Pro X, który występuje z kartą Quadro RTX 5000 oraz procesorami: Intel Xeon 9 generacji lub Intel Core i7. Urządzenie wyposażono także w "ScreenPada" 2.0, który pozwala na rozszerzoną pracę z niektórymi profesjonalnymi aplikacjami.

Oprócz wyżej wymienionych modeli, w gamie ProArt znajdą się także takie warianty jak: H700, H500, W730 oraz W500. ASUS w trakcie swoich konferencji oraz w informacji prasowych zaznacza, że za pomocą przeróżnych konfiguracji serii ProArt stara się trafić do różnych grup, które mogą być zainteresowane tymi urządzeniami: zarówno w kontekście ich możliwości jak i... po prostu ceny.

ProArt Studiobook One - specyfikacje techniczne

ProArt Studiobook Pro X - specyfikacje techniczne

Trzeba przyznać, że ASUS postarał się na swoje trzydziestolecie istnienia w zakresie wprowadzenia na rynek zupełnie nowych propozycji dla klientów profesjonalnych. Zaproponowane urządzenia nie tylko oferują wysoką wydajność, ale również ogromną mobilność oraz uniwersalność: sprzęty są w stanie pracować nawet przy bardzo dużym obciążeniu w komfortowych warunkach, bez większego ryzyka obniżenia taktowania z powodu wysokiej temperatury roboczej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu