Asus

Jest ciekawy, mocny, ale go nie kupię. Oto ASUS ROG Phone II

Jakub Szczęsny
Jest ciekawy, mocny, ale go nie kupię. Oto ASUS ROG Phone II
5

Idea "telefonu do grania" musiała poczekać mnóstwo lat od momentu ostatecznego fiaska serii N-GAGE od Nokii, by ponownie wrócić do łask. Mimo, iż ma teraz nieco więcej sensu, to cały czas nie mogę przekonać się do grania na telefonie, a już w ogóle do pomysłu na "gamingowy smartfon". Ale ASUS się nie poddaje i wydaje właśnie ROG Phone 2 z ekranem AMOLED 120 Hz i baterią o solidnej pojemności - 6000 mAh.

Ale ekran to "tylko ekran", gracze liczą na to, co znajduje się w środku tego potwora. Otóż, ROG Phone II to właściwie topowy Snapdragon 855 Plus o częstotliwości taktowania dochodzącej do 2,96 GHz oraz Adreno 640. Aby gracz mógł cieszyć się wydajnością non-stop, bez konieczności przejmowania się obniżaniem taktowania, by schłodzić zestaw - zastosowano udoskonalony układ chłodzenia GameCool II z komorą parową 3D. Wiecie, mnie to ani trochę nie grzeje. Ale wśród Was pewnie będą osoby, które zainteresują się tym sprzętem.

ASUS chwali się ekranem w swoim telefonie ROG Phone II: po raz pierwszy na świecie zastosowano tutaj 10-bitowy wyświetlacz AMOLED HDR o czasie reakcji 1 ms i przekątnej 6,59 cala. Odwzorowanie kolorów to poziom Delta-E < 1 i wysoka czułość dotyku. Nieźle, ale cały czas nie jest to telefon dla mnie. Czytaj również: Wszystko, co musisz wiedzieć o ROG Phone 2

Za długi czas zabawy ma odpowiadać bateria o pojemności 6000 mAh. A jeżeli mimo wszystko braknie nam energii, można ją uzupełnić za pomocą bocznego gniazda ładowania w połączeniu z zasilaczem ROG HyperCharge o mocy 30W. Bardzo pomocne graczom mają być przyciski ultradźwiękowe AirTrigger II oraz technologia Dual Surrounding Vibration. ASUS postarał się również o doskonały dźwięk za pomocą głośników stereo skierowanych do przodu. Smartfon jest kompatybilny z akcesoriami: TwinView Dock II do zabawy na dwóch ekranach (np. na telewizorze) oraz gamepadami ROG Kunai.

Jest też ROG Phone II Ultimate Edition

Bardziej wypasiona wersja charakteryzuje się bardziej eleganckim wariantem kolorystycznym Matte Black. W środku natomiast znajdziemy pamięć ROM UFS 3.0 o pojemności... 1 TB oraz Cat 20 4G LTE z prędkościami do 2 Gb/s. Urządzenie obsługuje aż 12 GB pamięci RAM, podczas gdy mniejszy wariant "jedynie" 8 GB.

Ok, ile to kosztuje?

Bezsprzecznie jest drogo, ale i smartfon jest nieprzeciętny, nieprzeznaczony dla typowego użytkownika. ROG Phone II to sprzęt głównie dla entuzjastów, którzy są w stanie zapłacić za tak mocne podzespoły oraz wartość dodaną do tych urządzeń. Na pewno wiemy, że ASUS ROG Phone II w wersji Ultimate Edition będzie dostępny już od dzisiaj w sklepie ASUS-a eShop. Ceny natomiast to 899 euro za "podstawę" i aż 1099 euro za Ultimate Edition. Po raz kolejny - nie jest to urządzenie dla mnie, ale rozumiem graczy i ich potrzeby. Biorąc pod uwagę takie tło sprawy - premiera ASUS-a to wydarzenie mocne, jednak w ograniczonym kręgu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu