Apple

Apple zrobiło miły prezent właścicielom starszych iPhone'ów. Prawdopodobnie nawet o nim nie wiesz

Daniel Wójcik
Apple zrobiło miły prezent właścicielom starszych iPhone'ów. Prawdopodobnie nawet o nim nie wiesz
2

W najnowszej wersji oprogramowania, iOS 17.4, Apple wprowadza nowość którą jeszcze się nawet nie pochwaliło. Skorzystają właściciele iPhone 12.

Apple jest bardzo dobre jeżeli chodzi o kwestię aktualizacji swoich urządzeń. Wszyscy decydujący się na zakup iPhone'a wiedzą, że doczekają się nowych wersji oprogramowania przez co najmniej kilka lat. Ale tym razem zmiany w oprogramowaniu przynoszą coś więcej!

iPhone 12 ze wsparciem standardu Qi2. Nowość dostępna od iOS 17.4

Apple oficjalnie się tym jeszcze nie pochwaliło, ale jak wynika z informacji podanych przez serwis MacWorld, iPhone 12 w najnowszej wersji oprogramowania doczekał się wsparcia dla nowszego standardu bezprzewodowego ładowania.

Rodzina smartfonów iPhone 12 od teraz może cieszyć się ładowaniem 15W nawet wtedy, gdy korzysta z ładowarek innych niż MagSafe. Oczywiście warunkiem jest wsparcie przez nie Qi2.

Apple po kolei dodaje wsparcie dla szybszego standardu ładowania

Dotychczas aktualizacji dla Qi2 doczekały się iPhone 13 oraz 14 — nowość ta dodana została w iOS 17.2. Dlaczego to takie istotne? Otóż niecertyfikowane przez Apple ładowarki bezprzewodowe do tej pory były ograniczane i oferowały ładowanie 7,5 watów. Mniejsze warianty smartfonów (czyli iPhone 12 mini oraz iPhone 13 mini) oferują maksymalnie 12W.

To bez wątpienia dobre wieści dla użytkowników starszych modeli iPhone'ów... i użytkowników Apple w ogóle. To żaden sekret, że firma lubuje się przede wszystkim w autorskich rozwiązaniach, a innym rzuca kłody pod nogi. Tym bardziej cieszy widok takich zmian!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu