Apple

Czarny ekran w Apple Watch? Apple naprawi go za darmo

Piotr Kurek
Czarny ekran w Apple Watch? Apple naprawi go za darmo
3

Apple uruchamia nowy program naprawczy. Tym razem dotyczy zegarków Apple Watch 6, w których ekran nagle przestaje działać.

Apple przekonuje nas, że produkowane przez firmę urządzenia elektroniczne posłużą nam długie lata bez usterki. Zdarzają się jednak sytuacje, w którym iPhone, komputer Mac, czy inny sprzęt z logo nadgryzionego jabłka posiada wadę, którą firma przeoczyła na etapie projektowania lub produkcji. W takim przypadku uruchamiane są specjalne programy serwisowe, z których mogą skorzystać użytkownicy problematycznych modeli. Obecnie Apple prowadzi programy dla szeregu urządzeń i akcesoriów: od zasilacza USB poprzez słuchawki Beats i AirPods Pro, po dyski i baterie w komputerach Mac, wyświetlacz w iPhonie 11 i serwisowanie iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro z powodu braku dźwięku. W przeważającej większości programy te dotyczą wąskiej grupy egzemplarzy wyprodukowanych w określonym przedziale czasowym. Tak też jest w przypadku nowego programu obejmującego zegarki Apple Watch Series 6.

Uszkodzony ekran w Apple Watch 6? Sprawdź czy naprawisz go za darmo

Jak informuje Apple, na części zegarków Apple Watch 6 w wersji z kopertą 40 mm, które zostały wyprodukowane między kwietniem a wrześniem 2021 r., może występować problem z wyświetlaczem. Ekran może nagle się wyłączyć i przestać działać. Wyświetlacz nie będzie reagował na dotyk i nie będzie wyświetlał żadnych informacji. Jeśli tak się stało, prawdopodobnie możecie skorzystać z darmowego programu wymiany, który został uruchomiony wczoraj. Na stronie Apple Watch Series 6 Service Program for Blank Screen Issue należy wpisać numer seryjny. Jeśli Apple Watch Series 6 zostanie pozytywnie rozpoznany przez system i zakwalifikowany do darmowej naprawy należy skontaktować się z jednym z autoryzowanych serwisów Apple. Jeśli w zegarku nie ma innych uszkodzeń, ekran zostanie wymieniony na nowy.

Apple Watch Series 6 z programem serwisowym. Jak sprawdzić numer seryjny?

A jak sprawdzić numer seryjny w Apple Watch? Informacje te znajdziecie bezpośrednio w zegarku. W przypadku, gdy nie jest to możliwe, najprościej będzie skorzystać z iPhone'a.

  • Na zegarku Apple Watch otwórz aplikację Ustawienia. Wybierz kolejno opcje Ogólne > To urządzenie. Przewijając w dół znajdziesz pozycję Numer seryjny. W tym samym miejscu będzie wyświetlany IMEI (dla modeli z łącznością komórkową)
  • Na telefonie iPhone otwórz aplikację Apple Watch i wybierz kartę Mój zegarek. Przejdź do opcji Ogólne > To urządzenie. Przewijając w dół znajdziesz pozycję Numer seryjny. W tym samym miejscu będzie wyświetlany IMEI (dla modeli z łącznością komórkową)

Program naprawy nieprawidłowo działającego ekranu w Apple Watch Series 6 prowadzony jest na całym świecie. Obowiązuje przez dwa lata od daty zakupu zegarka. Warto jednak pamiętać, że zakupione przez użytkownika produkty sprzętowe Apple są objęte Roczną Gwarancją Apple. Uprawnienia przyznane z tytułu gwarancji są niezależne od uprawnień wskazanych w rękojmi. Oznacza ona, że sprzedawca odpowiada wobec konsumenta za sprzedany towar, jeżeli wada zostanie stwierdzona w okresie 2 lat od momentu jego wydania. Jeśli więc po roku zauważyliście, że Wasz Apple Watch ma problemy z wyświetlaczem, warto skorzystać z programu. Obejmuje również te egzemplarze, które w najbliższym czasie nie będą objęte gwarancją Apple.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu