Apple

iOS 13.2: najbardziej wyczekiwana funkcja w aparacie już dostępna!

Kamil Świtalski
20

Najnowsza wersja systemu iOS oznaczona numerkiem 13.2 już dostępna: co się zmieniło?

Kilka dni temu pisałem o iOS 13.1.3 — aktualizacji która naprawiała takie rzeczy, że to aż niewiarygodne, że takie błędy komukolwiek mogły się przytrafić. "Dwie kropki" i długość nazwy z automatu zdradzają, że mowa raczej o udoskonaleniach, niż większych rewolucjach. Ale jednak błędy takie jak brak informacji o połączeniach przychodzących wydają się być dość... przesadzone. Na szczęście iOS 13.2 przynosi zmiany i udoskonalenia, na które wielu użytkowników ekosystemu Apple czekało od co najmniej kilku tygodni!

iOS 13.2: co nowego?

Tym razem aktualizacja z prawdziwego zdarzenia. Ale najważniejszą ze zmian jest, rzecz jasna, ta związana z nowościami fotograficznymi dla iPhone 11, 11 Pro oraz 11 Pro Max. Chodzi o metodę przetwarzania obrazu Deep Fusion, która pozwoli smartfonom robić jeszcze lepsze zdjęcia!

Metoda przetwarzania obrazu Deep Fusion (iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max), wykorzystująca czip A13 Bionic z systemem Neural Engine do rejestrowania serii obrazów przy różnych ustawieniach ekspozycji, analizowania ich na poziomie pojedynczych pikseli oraz łączenia ich w pojedyncze zdjęcie o znacznie lepszej strukturze i szczegółowości, a także niższym szumie (szczególnie w przypadku zdjęć robionych przy średnim lub słabym świetle).

Ponadto nareszcie nie trzeba będzie przebijać się przez zawiłe zakładki ustawień, by móc zmienić rozdzielczość nagrywanego wideo — można to zrobić bezpośrednio w aplikacji Aparat.

A skoro zapowiedziano nowe słuchawki AirPods Pro, które do sklepów trafią w przyszłym miesiącu, to nie mogło też zabraknąć nowości ściśle z nimi związanych:

 • Funkcja Ogłaszaj wiadomości przez Siri, odczytująca przychodzące wiadomości na słuchawkach AirPods
 • Obsługa słuchawek AirPods Pro

Wszyscy użytkownicy HomeKita ucieszą się na tamtejszy Prywatny monitoring. To funkcja, która pozwoli w bezpieczny sposób nie tylko zarejestrować, ale także przechowywać i wyświetlać materiały z prywatnych kamer. Dzięki routerom z obsługą HK można też kontrolować dane przesyłane przez internet lub wewnątrz domu.

Z drobniejszych rzeczy: jest ponad 70 nowych emoji (??‼️), oraz nowe ustawienia związane z Siri. Możemy w ustawieniach prywatności sami wybrać, czy Apple może przechowywać zapisy interakcji głosowych z asystentką. Ponadto pojawiło się także usuwanie historii Siri i funkcji Dyktowanie (na ekranie ustawień Siri).

A na koniec, zestaw poprawek:

Uaktualnienie zawiera także poprawki błędów i inne udoskonalenia, w tym:

 • rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać wypełnianie pól haseł w aplikacjach innych firm;
 • usuwa problem, w wyniku którego włączenie funkcji wyszukiwania mogło nie wyświetlać klawiatury ekranowej;
 • rozwiązuje problem, w wyniku którego przechodzenie do ekranu początkowego gestem przesunięcia mogło być niemożliwe (iPhone X i nowsze);
 • usuwa problem, przez który aplikacja Wiadomości mogła wysyłać tylko jedno powiadomienie mimo włączenia opcji powtarzania alertów;
 • rozwiązuje problem, w wyniku którego aplikacja Wiadomości mogła wyświetlać numer telefonu zamiast nazwy kontaktu;
 • usuwa problem, przez który po uruchomieniu aplikacja Kontakty wyświetlała ostatnio otwarty kontakt zamiast listy kontaktów;
 • rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać zachowywanie adnotacji funkcji Oznaczenia;
 • usuwa problem, który mógł powodować sporadyczne znikanie zachowanych notatek;
 • rozwiązuje problem, w wyniku którego backup w iCloud mógł nie być tworzony poprawnie po stuknięciu w Utwórz backup teraz w Ustawieniach;
 • poprawia działanie funkcji AssistiveTouch przy aktywowaniu paska zmiany aplikacji.

Źródło: Apple

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu