Apple

Apple podaje wyniki za Q4 - Niesamowity wzrost zysku rocznego na poziomie 85%!

GU
Grzegorz Ułan
9

W ostatnim kwartale Apple prezentowało swoje wyniki finansowe w świetle rekordowej sprzedaży iPhone. Wyniki za Q4 pokazują, iż był to ostatni rekord w tym roku. W pełni zasadne zatem było wprowadzenie w tym właśnie czasie nowego modelu iPhone 4S, by móc nowy rok zacząć z kolejnym rekordem sprzedażow...

W ostatnim kwartale Apple prezentowało swoje wyniki finansowe w świetle rekordowej sprzedaży iPhone. Wyniki za Q4 pokazują, iż był to ostatni rekord w tym roku. W pełni zasadne zatem było wprowadzenie w tym właśnie czasie nowego modelu iPhone 4S, by móc nowy rok zacząć z kolejnym rekordem sprzedażowym. Zapewne by odwrócić uwagę od znacznego spadku sprzedaży iPhonów w tym okresie, prezentację swoich wyników za Q4, Apple, tytułuje rekordową sprzedażą Mac-ów oraz iPad-ów.

Jakby nie naświetlać, spoglądać czy oceniać Apple w tym roku, całościowo wygląda to niesamowicie. Niewiarygodny wzrost zysku netto za cały rok aż o 85% - 26 miliardów dolarów, czyli prawie tyle samo co przychód w tym i poprzednim kwartale.

Zobaczmy właśnie porównanie wyników finansowych za Q3 oraz Q4

Widać tu wyraźny spadek zysków, przy takim samym przychodzie. Tak samo, jak wspomniany wcześniej spadek sprzedaży iPhon-ów odkupiony wzrostem Mac-ów oraz iPadów.
Jednak w odniesieniu do analogicznego okresu, roku ubiegłego, nadal widzimy wzrosty przy większości produktów. iPhone - wzrost sprzedaży o 21%; iPad - wzrost 166%!; Mac - wzrost 26%.
Jedyny i to systematyczny spadek sprzedaży, odnotowuje iPod, przy 6,6 milionach sprzedanych sztuk, daje 27% mniej niż rok wcześniej. W Q3 to był 20% obniżenie sprzedaży przy 7,54 milionach sztuk, a więc dalej spada.

Biorąc pod uwagę znakomitą już sprzedaż iPhone 4S, zakładając też obecny trend wzrostowy dla pozostałych produktów Apple (prócz iPod-a), optymistyczne założenia na pierwszy kwartał 2012 - 37 miliardów przychodu/9.30 USD zysku na akcji - mogą się spełnić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneiPad