Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Mobile

iPhone 4S zaczął od sprzedaży niemal 20 razy szybszej niż konkurencja

JT
Jakub Tepper
50

Premiera iPhone 4S już kilka dni za nami. Pisałem Wam o tym, jak wyglądała sprzedaż w ciągu jednego dnia - była rzeczywiście imponująca. Pytanie, czy udało się tę dynamikę utrzymać, czy poza największymi fanami także przeciętni użytkownicy ruszyli do sklepów. Apple w dzisiejszej informacji prasow...

Premiera iPhone 4S już kilka dni za nami. Pisałem Wam o tym, jak wyglądała sprzedaż w ciągu jednego dnia - była rzeczywiście imponująca. Pytanie, czy udało się tę dynamikę utrzymać, czy poza największymi fanami także przeciętni użytkownicy ruszyli do sklepów.

Apple w dzisiejszej informacji prasowej rozwiało wszelkie wątpliwości. Początek iPhone 4S pozamiatał.

W pierwszy weekend, od piątku do niedzieli sprzedało się bowiem przeszło 4 miliony tych urządzeń, co bije dwukrotnie wynik iPhone 4. Przypominam, że premiera odbyła się zaledwie na kilku kluczowych rynkach. Co będzie dalej? Przypuszczalnie dalsze rekordy.

Napisałem w temacie o konkurencji odnosząc się do Samsunga Galaxy S II - telefonu mogącego spokojnie z nowym dzieckiem Apple konkurować. Tej słuchawce dobicie do wyniku 3 milionów (zatem 25% gorszy wynik) zajęło 55 dni. Konkurencji, przypominam, trzy.

Przy okazji warto wspomnieć, że obecnie w sieci krążą plotki, jakoby to następca 4S, iPhone 5 miał być ostatnim dziełem Jobsa przed śmiercią. Ponoć nadzorował cały proces powstawania tego urządzenia, które ma znaleźć się w sklepach w przyszłym roku. Nie wierzę, że pozwolą sobie reklamować to hasłem "opus magnum twórcy", ale jeśli komunikat zostanie dyskretnie przekazany, to kolejne rekordy mamy pewne.

[źródło]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appleiphone 4s