Apple

Apple nie ma tu konkurencji - Apple TV to najlepszy obraz i dźwięk

Konrad Kozłowski
Apple nie ma tu konkurencji - Apple TV to najlepszy obraz i dźwięk
36

Tytuł rodem z reklamy? Pod względem cyfrowej dystrybucji filmów i seriali nie tylko nie można pominąć oferty Apple, ale w porównaniu z konkurencją trudno nie wskazać jej jako lidera.

Typowe Apple. Spóźnili się na imprezę, ale przynieśli najlepszy prezent

Apple TV 4K zostało zaprezentowane przed rokiem. W tym samym momencie oferta sklepu iTunes została zaktualizowana o filmy w 4K i HDR (HDR10 oraz Dolby Vision). Co najważniejsze, posiadane przez użytkowników filmy zostały automatycznie i zupełnie za darmo zaktualizowane do najwyższej jakości, o ile oczywiście taka kopia jest dostępna. Oprócz tego, oferta iTunes jest znacznie szersza od rynku filmów na 4K Ultra HD Blu-Ray. Nawet w polskim iTunes dostępnych jest wiele filmów w 4K, które nigdy nie dotarły do fizycznych wydań - "Gone Girl" ("Zaginiona dziewczyna"), "Jackie" lub "Mrs Doubtfire". Cen nie podniesiono, są dokładnie takie same - a w złotówkach nawet niższe! - pomimo obecności filmów wyższej rozdzielczości.

Dolby Atmos dla Apple TV 4K

Teraz to samo dzieje się w przypadku dźwięku. Dolby Atmos, który zagościł w polskich kinach, jest częścią Dolby Cinema, a także dostępny jest na wydaniach Blu-Ray i 4K Ultra HD Blu-Ray, pojawi się we wszystkich wspieranych tytułach. Automatycznie, bez dodatkowych opłat. Aktualizacja pojawi się wkrótce dla tvOS. Dźwięk przestrzenny Atmos jest odmienny od typowego dźwięku wielokanałowego, ponieważ dźwięk przypisywany jest przestrzeni (osobom, obiektom, zdarzeniom), a nie kanałom - dlatego to po stronie sprzętu jaki posiadacie lub w jaki wyposażono kino będzie leżeć odpowiedzialność za najlepsze zarządzanie brzmieniem. Oprócz tego, dodatkowe głośniki sprawiają że dźwięk dobiega do nas nie tylko ze wszystkich stron dookoła, ale także od góry.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu