Ciekawostki technologiczne

Apple Muzeum Polska zaprasza na warsztaty z robotami

Grzegorz Ułan
Apple Muzeum Polska zaprasza na warsztaty z robotami
1

Jeśli zastanawiacie się właśnie, gdzie wybrać się ze swoim dzieckiem/dziećmi w najbliższą sobotę w Warszawie, warto zainteresować się nowym wydarzeniem, organizowanym przez Apple Muzeum Polska w Fabryce Norblina.

Apple Muzeum Polska to przestrzeń uruchomiona w warszawskiej Fabryce Norblina w zeszłym roku. Można w niej zapoznać się z długą historią firmy Apple i jej urządzeniami, które przez ostatnie dekady zgromadziły miliony fanów na całym świecie. Łącznie jest to 1600 eksponatów, które zmieszczono na 320 m2 - między innymi stare komputery, laptopy, akcesoria, iPody czy iPhone’y, a wśród nich nawet wierna replika pierwszego komputera Apple-1 z 1976 roku, podpisana przez współzałożyciela Apple – Steve Wozniaka.

Tak więc wybierając się tam z dziećmi w najbliższą sobotę, dorośli nie powinni się zbytnio nudzić w czasie kiedy ich pociechy będą zgłębiać tajniki robotyki.  Warsztaty robotyczne z tworzenia i programowania robotów, które odbędą się 22 lipca w godzinach od 9 do 11 w Apple Muzeum Polska, przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, że robot to mechaniczne urządzenie wykonujące automatyczne zadania, które może być sterowane przez człowieka, program lub zbiór reguł. Skupią się na zasadach działania robotów, programowaniu, zasilaniu, ruchu. Dzieci będą miały okazję zbudować swojego własnego robota używając różnych elementów, takich jak silniki i czujniki, a także będą uczyć się podłączać je do centralnego komputera - kostki.


Po warsztatach będzie możliwość obejrzenia pojedynku „Sumo Robotów”, w którym udział wezmą stworzone wcześniej przez dzieci roboty. Tak więc zapowiada się niezła zabawa dla najmłodszych, do tego mocno kreatywna i połączona ze zdobywaniem wiedzy. Bilety na te warsztaty można kupić pod tym linkiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news