Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

AppCod.es to polski produkt dzięki któremu poprawisz pozycję twojej aplikacji w App Store

GM
Grzegorz Marczak
14

Kiedy ostatnio opisywałem rozmowę z Adamem dotyczącą przebijania się aplikacji Milk Way w App Store starałem się pokazać jak skomplikowaną i długą drogę musi przebyć aplikacja aby uzyskać zadowalający ruch jeśli chodzi o pobrania. Elementem równie istotnym co buzz przed starem i odpowiedni marketing...

Kiedy ostatnio opisywałem rozmowę z Adamem dotyczącą przebijania się aplikacji Milk Way w App Store starałem się pokazać jak skomplikowaną i długą drogę musi przebyć aplikacja aby uzyskać zadowalający ruch jeśli chodzi o pobrania. Elementem równie istotnym co buzz przed starem i odpowiedni marketing i działa po starcie jest również pozycjonowanie w sklepie z aplikacjami.

Apple można w tym zakresie przyrównać do wyszukiwarki, która korzysta z słów kluczowych. Każda aplikacja jest takimi frazami opisywana i od nich zależy pozycja jaką mamy szansę zająć po tym jak nasz program zostanie zaakceptowany. Ponieważ App Store to w tej chwili olbrzymia baza aplikacji dla których nie ma efektywnego systemu wartościowania dlatego taki element jak słowa kluczowe zaczynają odgrywać coraz większą rolę.

Developerom z pomocą przychodzą narzędzia takie jak AppCod.es gdzie możemy przeanalizować naszą potencjalną pozycję w App Store w zależności od dobranych słów kluczowych oraz nazwy aplikacji. Dodatkowo możemy też przeanalizować działania konkurencji jeśli chodzi o pozycjonowania.Wszystko to działa niestety na razie w oparciu o własne dane AppCod.es ponieważ Apple nie udostępnia tego typu informacji na zewnątrz. Tomek Kolinko autor serwisu napisał mi, że zbudowali bazę 150k słów i przypisali je do bazy 450k aplikacji. Na tej podstawie przygotowali algorytm zgadujący słowa kluczowe i pozycje ale o zasadach jego działania Tomek co zrozumiałe nie chciał rozmawiać.

Narzędzia tego typu są w tej chwili tak dużą nowością, że AppCod.es trafił dzisiaj nawet na Techcrunch. Trudno się temu dziwić skoro niektórzy analitycy twierdzą, że boom związany z aplikacjami mobilnym i rozwój mobilu jako całości jest bardziej dynamiczny niż rozwój internetu.

Ps. Ważna uwaga - AppCod.es działa tylko z App Store w US.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

App Store