Gry

Apex Legends. Battle Royale od Respawn już dostępne!

Piotr Kurek
12

Jednym z zaskoczeń dzisiejszego wieczora jest niespodziewana premiera nowej gry studia Respawn Entertainment. Poznajcie Apex Legends

Battle Royale to gatunek, który szturmem zdobył komputery, konsole i urządzenia przenośne. Fortnite, PUBG, specjalne tryby w Call Of Duty: Black Ops 4Red Dead Redemption 2, czy już wkrótce w Battlefield V to tylko niektórzy przedstawiciele tej popularnej rozgrywki. Cel jest jeden — przetrwać jak najdłużej na ciągle kurczącej się mapie, przy czym zwycięzca może być tylko jeden. Do tego grona dołącza kolejna produkcja. Tym razem do rozgrywki zaprasza Electronic Arts, które zabierze graczy do świata Apex Legends.

Apex Legends to gra Battle Royale z perspektywy pierwszej osoby tworzona przez studio Respawn Entertainment, znane między innymi z serii Titanfall. To gra, w której dysponujące potężnymi umiejętnościami legendarne postacie zmierzą się w walce o sławę i chwałę na rubieżach. Nastawiona na taktyczną rozgrywkę produkcja już na starcie oferuje naprawdę wiele -- wybór legendarnych bohaterów, tworzenie swojej własnej drużyny, innowacyjne podejście do gatunku poprzez położenie dużego nacisku na strategiczne lub szybkie podejmowanie decyzji, w zależności od sytuacji na polu walki i 60 graczy na mapie Królewski Kanion. Dodatkowe postacie odblokujecie po zebraniu 12000 żetonów legend, a te zdobywane są w standardowych potyczkach.

Nie zabraknie oczywiście łupów. Po wylądowaniu na polu walki należy szukać potężnych broni, zróżnicowanych akcesoriów i pancerzy, które ochronią graczy w walce. Gdy potyczki dobiegną końca, pozostaje zebranie elementów kosmetycznych do personalizacji postaci i broni, które będzie można zaprezentować w kolejnej rozgrywce Nie zapomniano jednak o nowościach odróżniających Apex Lengeds od innych produkcji Battle Royale. To między innymi sygnalizatory odrodzeń, nowy system komunikacji, inteligenty ekwipunek oraz zupełnie nowy sposób wyruszania do akcji dzięki dowódcy skoku.

Apex Legends debiutuje już dziś, 4 lutego 2019 r.

A teraz najważniejsze. Apex Legends jest dostępne od dzisiaj, za darmo, na platformy PC, Xbox One i PlayStation 4. Niestety zabrakło możliwości gry międzyplatformowej, choć twórcy zapewniają, że starają się o jej wprowadzenie. Ostateczne zdanie należy jednak do producentów konkretnych platform. Oczywiście w produkcji nie mogło zabraknąć mikropłatności pozwalającej na zakup specjalnej waluty służącej do zdobycia pakietów Apex, przedmiotów w sklepie rotacyjnym oraz nowych legend. EA zapewnia, że wszystkie przedmioty premium są tylko dodatkami kosmetycznymi i w żaden sposób nie dają przewagi w grze.

Źródło: materiały prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu