Sony

Sony pokazało nowy, mały i lekki aparat dla videoblogerów ZV-E10

Paweł Winiarski
7

Sony wprowadza na rynek nowy kompaktowy aparat z wymiennym obiektywami. ZV-E10 celuje przede wszystkim we vlogerów i twórców treści wideo w internecie.

ZV-E10 to pierwszy w rodzinie Sony α aparat do wideoblogów z wymiennymi obiektywami. Podobno zaprojektowano go od podstaw z myślą o vlogerach i trudno tego nie zauważyć - Sony długo wzbraniało się przed w pełni odginanymi ekranami w aparatach, ten sprzęt na szczęście taką funkcję posiada.

Aparat wyposażono w przetwornik obrazu APS-C Exmor CMOS o rozdzielczości 24,2 megapiksela, znajdziemy tu też procesor BIONZ X, który ma zapewnić wysoką jakość obrazu, dużą czułość, szczegółowe odwzorowanie faktur i naturalny efekt bokeh.

ZV-E10 jest bardzo lekki, waży jedynie 343 gramy, co na pewno docenią właśnie vlogerzy kręcący swoje materiały z tak zwanej "ręki". Sprzęt potrafi nagrywać materiały wideo w rozdzielczości 4K, jest też slow-motion ze 120 fps'ami przy 1080p. Aparat ma elektroniczną stabilizację obrazu Active Mode oraz sprawnie działający autofokus i niezłe mikrofony. Za automatyczne ustawianie ostrości odpowiedzialna jest tu technologia Fast Hybrid AF oraz Real-time Eye AF (ustawianie ostrości na oku w czasie rzeczywistym). Dodatkowo ostrość można ustawiać stukając palcem w ekran dotykowy na konkretnym fragmencie kadru.

ZV-E10 to aparat z wymiennymi obiektywami, można więc śmiało przebierać w bogatej ofercie szkieł Sony z mocowaniem typu E. Da się też podłączyć do aparatu zewnętrzny mikrofon, sprzęt posiada na szczęście gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe, można więc zrobić odsłuch w czasie rzeczywistym.

Aparat posiada również dźwignię zoomu, która reguluje zoom optyczny w obiektywach z elektryczną regulacją przybliżenia, w przypadku szkieł stałoogniskowych natomiast korzysta z ustawienia Clear Image Zoom. Można za jego pomocą zwiększyć zbliżenie bez utraty rozdzielczości obrazu filmowanego w 4K.

Pełne naładowanie akumulatora ma pozwolić na nagranie 125 minut filmu lub zrobienie 440 zdjęć, da się też pracować na podłączonym powerbanku, aparat ładowany jest bowiem przez złącze USB-C. Sprzętu można również używać jako kamery internetowej i kamery do strumieniowej transmisji na żywo.

Sony ZV-E10 trafi do sklepów w drugiej połowie sierpnia, również w zestawie z obiektywem E PZ 16-50 mm (F3.5-5.6 OSS).

Sprzęt przetestował już jeden z moich ulubionych youtuberów, więc możecie zobaczyć jak wygląda i co potrafi:

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu