Świat

Google Reader wreszcie dzieli się selektywnie

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Google Reader wreszcie dzieli się selektywnie
4

W ubiegłym roku Google poinformowało o dodaniu do swojego czytnika RSS funkcji dzielenia się naszymi postami. Funkcja ta miała jednak jedną podstawową wadę. Jeśli już postanowiliśmy się podzielić z kimś owymi postami, to były one automatycznie rozsyłane do wszystkich kontaktów jakie posiadaliśmy na...

W ubiegłym roku Google poinformowało o dodaniu do swojego czytnika RSS funkcji dzielenia się naszymi postami. Funkcja ta miała jednak jedną podstawową wadę. Jeśli już postanowiliśmy się podzielić z kimś owymi postami, to były one automatycznie rozsyłane do wszystkich kontaktów jakie posiadaliśmy na naszej liście GMail lub GTalk. Brak kontroli nad prywatnością i dystrybucją sprawił, że Google otrzymało dość negatywny odzew ze strony użytkowników. Koncern wprowadził więc selekcje opartą o tagi lecz te rozwiązanie również nie spotkało się z wielką akceptacją.

Wczoraj Google poinformowało o nowej wersji usługi bazującej na konfigurowalnych listach przyjaciół, które w Google Readerze tworzyć możemy bez ograniczeń. Za pomocą wspomnianych list decydować możemy do kogo trafią nasze posty.

Poza tym, w nowych funkcjach pojawiła się również bardzo ciekawa opcja, która pozwala nam zdecydować od kogo chcielibyśmy otrzymywać współdzielone posty, a od kogo nie.

Źródło wiadomości oraz ilustracji: Official Google Reader Blog

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google