Świat

YouTube rezygnuje ze streaming wideo na żywo?

Paweł Grzegorz Iwaniuk
YouTube rezygnuje ze streaming wideo na żywo?
1

Kilka miesięcy temu, gdy Steve Chen - współzałożyciel YouTube, poinformował, że jego serwis zamierza wprowadzić w tym roku usługę transmisji wideo na żywo, wiadomość ta wstrząsnęła nieco rynkiem internetowego wideo. YouTube posiada bowiem dominującą pozycję na rynku serwisów hostujących wideo. Uzupe...

Kilka miesięcy temu, gdy Steve Chen - współzałożyciel YouTube, poinformował, że jego serwis zamierza wprowadzić w tym roku usługę transmisji wideo na żywo, wiadomość ta wstrząsnęła nieco rynkiem internetowego wideo. YouTube posiada bowiem dominującą pozycję na rynku serwisów hostujących wideo. Uzupełnienie jego oferty o możliwość transmisji obrazu i dźwięku z telefonu komórkowego bądź innego źródła AV była dla wielu graczy tej branży powodem do stresu.

Ostatnio jednak sytuacja YouTube zaczęła się komplikować w związku z problemami dotyczącymi zarobkowania serwisu oraz pozwem sądowym Viacom. Według Silicon Alley Insider Google dokonało oceny sytuacji i podjęło decyzję o zamrożeniu planów wprowadzenia streamingu do oferty YouTube.


Yahoo! Live

Transmisja obrazu i dźwięku jest z perspektywy YouTube również o tyle problematyczna, że zapewne dla wielu użytkowników służyć miałaby do publikacji nielegalnych treści. Kolejnym kłopotem jest model biznesowy takiej usługi. W lutym tego roku Yahoo uruchomiło serwis oferujący streaming wideo na żywo - Yahoo! Live lecz jak dotychczas nie spotkał się on z wielkim zainteresowaniem, prawdopodobnie ze względu na niezbyt stabilne działanie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu