Masowo zalał laptopy, a teraz wkrada się na smartfony. Antywirus McAfee jest instalowany na wszystkich urządzeniach z serii Galaxy S8. A to najwyraźniej dopiero początek tej ekspansji programu.
Antywirus McAfee instalowany domyślnie na smartfonach to jakaś fatalna pomyłka [prasówka]
McAfee na smartfonach Samsunga
Dlaczego fatalna pomyłka? Otóż McAfee jest masowo instalowany na nowych laptopach. Rozwiązanie to stanowi podstawę bloatware'u, jaki znajdujemy na praktycznie każdym nowym komputerze. Dla mnie to jeden z pierwszych programów, jakie odinstalowuję z nowego urządzenia (czy też sampla testowego). Teraz McAfee robi to samo na smartfonach, co jest tym bardziej kuriozalne, że rozwiązanie antywirusowe na Androidzie jest tak potrzebne, jak sandały zimą (podpowiem - nie bardzo).
Trudno nazwać to newsem sensu stricte, bo Galaxy S8 jest sprzedawany już od dobrych kilku tygodni. Dopiero teraz jednak firma rozpoczęła komunikację na temat swojej współpracy z Samsungiem. Co ciekawe, odbywa się ona na wielu płaszczyznach, a więc McAfee będzie instalowany na wszystkich komputerach Samsunga, a także na Smart TV (na razie tylko w USA oraz Korei).
Jest to pierwsza taka umowa, odkąd McAfee stało się niezależnym podmiotem. W 2011 firmę przejął Intel, który obecnie ciągle ma aż 49 proc. udziałów. Resztę przejął fundusz TPG Capital w kwietniu tego roku. Oznacza to nowe otwarcie dla firmy i zarazem daje (nikłe) szanse na to, że McAfee nie będzie już wpychany do każdego komputera z procesorem Intela.
LG X Power 2 w Polsce
Na polskim rynku debiutuje druga generacja dobrze sprzedającego się smartfona LG X Power. Urządzenie wyróżnia się oczywiście bardzo pojemną baterią, która w tym przypadku ma 4500 mAh pojemności. Idzie to w parze z 5,5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości HD oraz ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT6750 o taktowaniu 1,5 GHz. Do tego dodajcie 2 GB pamięci RAM i (niestety) 16 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej za pomocą slotu na karty microSD. Podstawowy aparat ma matrycę 13 Mpix, przysłonę f/2,2 oraz obiektyw szerokokątny o promieniu 120 stopni. Z przodu mamy kamerkę 5 Mpix z diodą doświetlającą. Całość napędza Android 7.0 Nougat.
Cena LG X Power 2 jest bardzo atrakcyjna. Za urządzenie zapłacimy 999 złotych. Trafia ono też już do ofert pierwszych operatorów - sieci Plus oraz Play.
BioWare nie śpieszy się z nowym RPG (I słusznie)
Jeżeli czekacie, na nowe gry od BioWare... to jeszcze sobie poczekacie. Studio poinformowało, że ich kolejna produkcja zadebiutuje najwcześniej w kwietniu 2018 roku. Najpóźniej mógłby to być natomiast marzec 2019 - wtedy bowiem kończy się w EA rok fiskalny. Plotki na ten temat krążyły po sieci już od kilku miesięcy. Wszyscy spodziewali się bowiem nowej marki. I faktycznie takowa może się pojawić. Będzie to tym samym pierwsza taka premiera od czasów Dragon Age. Nie ukrywam, że jestem zadowolony z takiego obrotu spraw - BioWare mnie ostatnio zaczął męczyć, bo szedł po linii najmniejszego oporu. Ostatnie gry charakteryzowały się płytką fabułą, kiepskimi dialogami i banalnymi questami rodem z MMO. Liczę, że studio w końcu odnajdzie swoją formę sprzed lat.
Granty dla inicjatyw promujących programowanie i nowe technologie
Fundacja CoderDojo rozpoczęła nabór do programu grantowego przygotowanego we współpracy z firmą T-Mobile. Do rozdania jest 250 tysięcy złotych, o które mogą się ubiegać zarówno organizacje, firmy jak i osoby prywatne. Do 17 maja 2017 trwa nabór wniosków do programu grantowego FAJNE GRANTY, którego inicjatorem jest firma T-Mobile. Wnioskodawcy mogą się starać o granty w wysokości 10 000, 5 000 i 2 000 złotych. Całkowita suma przyznawanego w konkursie dofinansowania to 250 000 złotych. Organizatorzy postanowili dopuścić do konkursu również, co nie jest rzeczą częstą, poza organizacjami pozarządowymi i firmami także osoby prywatne licząc na aktywizację pasjonatów nowych technologii i programowania działających w małych ośrodkach miejskich i wsiach w Polsce.
Wnioski oceniać będzie specjalnie powołana Komisja Grantowa składająca się z ekspertów i aktywistów działających na polu nowych technologii. Najważniejszymi wytycznymi w ocenianiu napływających wniosków będą: ich innowacyjność, wpływ społeczny oraz wartość edukacyjna i obywatelska planowanego działania.
Wszystkie wyróżnione inicjatywy zostaną przez organizatorów objęte opieką merytoryczną i wsparciem komunikacyjnym, a wybrane z nich zostaną zaproszone do Warszawy na imprezę SuperDojo 2017, która będzie wydarzeniem finałowym jubileuszowej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania. W tym roku będziemy obchodzić 5 lecie tej wspaniałej, paneuropejskiej inicjatywy i mamy nadzieję, że działania zasilone przez FAJNE GRANTY przyczynią kolejnego sukcesu Polski podczas tej imprezy.
Pełen harmonogram, regulamin konkursu i przydatne informacje dla grantobiorców znajdują się na stronie www.fajnegranty.pl.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu