Mobile

Nie potrzebujesz aplikacji, by dodawać zdjęcia na Instagrama

Konrad Kozłowski
Nie potrzebujesz aplikacji, by dodawać zdjęcia na Instagrama
4

Instagram zmienia politykę. Po wielu, wielu latach blokowania możliwości dodawania zdjęć do serwisu w inny sposób niż w oficjalnej aplikacji mobilnej, nadszedł czas na umożliwienie użytkownikom dzielenia się fotkami za pomocą webowej wersji serwisu.

Możecie się jednak odrobinę zdziwić, gdy zorientujecie się, że funkcja ta nie jest (oficjalnie) wspierana na komputerach. Podobnie jak w przypadku aplikacji dla Windows 10, Instagram nadal nie życzy sobie, by użytkownicy masowo dodawali fotografie bezpośrednio z komputerów. Oczywiście na każde ograniczenie znajdzie się sposób. By skorzystać z aplikacji wystarczy użyć funcji systemowego udostępniania i wybrać Instagram dla Windows 10, a webowa wersja pozwoli nam na to gdy...

Na desktopowym Instagramie nie będzie problemu

... zmienimy user-agenta przeglądarki na mobilne urządzenie, dla przykładu iPhone'a. Po odwiedzeniu adresu Instagram.com nalezy wybrać jedno z mobilnych urządzeń (wpierw zainstalujcie odpowiednie rozszerzenie, na przykład User-Agent Switcher for Chrome) i po odświeżeniu strony będziecie mogli kliknąć na przycisk "Dodaj zdjęcie".

To nie jest pełny Instagram

W następnych krokach oczywiście je przytniecie, otagujecie i możecie publikować. Filtry i edycja zdjęcia? Niestety, w przypadku mobilnej wersji strony nie uświadczycie takich dobroci - można wrzucić jedynie zdjęcie przygotowane w innym programie. Być może Instagram zdecyduje się któregoś pięknego dnia zbudować narzędzia działające online w oknie przeglądarki, ale na tę chwilę "musimy" cieszyć się z samej możliwości dodawania zdjęć bez pośrednictwa aplikacji. Jest to bardzo istotny krok dla Instagrama w kontekście krajów rozwijających się, gdzie większość użytkowników korzysta z wersji Lite aplikacji lub własnie mobilnych witryn.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu