Mobile

Tribe - grupowe rozmowy wideo bez zakładania kont

Grzegorz Ułan
Tribe - grupowe rozmowy wideo bez zakładania kont
6

Obecna mnogość różnego rodzaju komunikatorów, sprawia, że każdy z naszych znajomych korzysta z czego innego, jeden z WhatsAppa, drugi ze Skype jeszcze inny tylko z Messengera. Problem pojawia się jak przychodzi nam ochota porozmawiać z nimi wszystkimi. Wtedy, albo zakładamy nowe konta do tych komunikatorów i z każdym z osobna rozmawiamy albo szukamy rozwiązań, które pozwolą nam na jednoczesną rozmowę z nimi, bez konieczności zakładania kolejnych kont. Takim rozwiązaniem jest Tribe, na którego dzisiaj trafiłem.

Co do tego potrzebujemy? Jeśli chodzi o inicjatora grupowej rozmowy, dostępu do internetu i przeglądarki, ewentualnie dla wygody może zainstalować aplikację, dostępna na iOS albo Androida. Nie jest to jakichś kombajn podobny do Skypa, zwykła lista 8 ikon na ekranie głównym, które możemy wypełnić swoimi znajomymi oraz widzieć i rozmawiać jednocześnie z nimi wszystkimi.

Jeśli chodzi o przeglądarkę, sprawa jest prosta, żadnych nowych kont, nadajemy tylko nazwę naszemu pokojowi, kopiujemy link i wysyłamy znajomym przez SMS-a bądź emaila. Znajomi klikają w link i dołączają bezpośrednio do stworzonego w ten sposób pokoju w swojej przeglądarce, również bez konieczności zakładania nowego konta.

W przypadku rozmów mobilnych, wprawdzie inicjator musi zainstalować nową aplikację, ale szalenie wygodne to jest i program całkiem przyjemnie się prezentuje. Co do rozmówców, nie ma żadnego wymogu, klikają w link i otwierają w przeglądarce pokój z wideo rozmową. Po prawej obraz z telefonu, po lewej z przeglądarki na desktopie:

Tak, jak wspominałem na początku, limit ustawiony jest na 8 osób, usługa dostępna jest na przeglądarki Google Chrome i Firefox, aplikacje mobilne dostępne są na Androida i iOS. Dodatkowo udostępniona jest integracja ze Slackiem, przyda się mały zespołom z darmową wersją Slacka, gdzie aby mieć grupowe rozmowy wideo, trzeba przejść na wersję Premium.

https://youtu.be/zy1_Z_XEdN4

Przeglądarkowa wersja Tribe
Aplikacja dostępna w Google Play.
Aplikacja dostępna w App Store.
Integracja ze Slackiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu