Mobile

AntyApps wybrało najlepsze aplikacje roku 2014 na iOS

Konrad Kozłowski
AntyApps wybrało najlepsze aplikacje roku 2014 na iOS
5

Były już najlepsze aplikacje tego roku na Androida. Nie może zatem zabraknąć zestawu najgorętszych, naszym zdaniem, aplikacji które w 2014 zadebiutowały lub przeszły całkowitą przemianę na mobilnym systemie Apple. Artykuł pochodzi z serwisu z recenzjami aplikacji mobilnych AntyApps. Clips K...

Były już najlepsze aplikacje tego roku na Androida. Nie może zatem zabraknąć zestawu najgorętszych, naszym zdaniem, aplikacji które w 2014 zadebiutowały lub przeszły całkowitą przemianę na mobilnym systemie Apple.

Artykuł pochodzi z serwisu z recenzjami aplikacji mobilnych AntyApps.

Clips

Kopiowanie i zapisywanie treści na później jeszcze nigdy nie było w iOS takie szybkie, wygodne i przyjemne. To pierwsza w zestawieniu najlepszych tegorocznych aplikacji która korzysta z otwartych w najświeższej odsłonie systemu furtek, a jeśli przejdziecie dalej to szybko przekonacie się, że nie ostatnia!

Przejdź do wpisu.

Elevate

W czasach kiedy rozprasza nas niemal wszystko, warto zabrać się za siebie. Elevate to jedna z najciekawszych propozycji, które pozwolą nam nie tylko poprawić nie tylko koncentrację, ale także szybkość przetwarzania informacji, a także umiejętności związane z bardziej precyzyjnym wyrażaniem myśli. Wszystko to za pomocą przyjemnych zadań przygotowanych z myślą o mobilnej aplikacji i jej użytkownikach.

Przejdź do wpisu.

Groove

Nawet największym miłośnikom iPodów zdarza się zostawiać ukochane urządzenia w domu, a wtedy doraźnie korzystają ze skrywanych w kieszeniach smartfonów czy tabletów, by odpłynąć w świecie muzyki. Jeżeli nie wystarcza wam systemowa aplikacja do odtwarzania składowanych w pamięci utworów, polecamy przyjrzeć się bliżej Groove. Rozbudowanej, znakomicie wykonanej i zintegrowanej z serwisem Last.fm aplikacji!

Przejdź do wpisu.

Hyperlapse

Rejestracja obrazu timelapse to żadna nowość. A co gdyby dostosować ją do mobilnych standardów? Odpowiedzią jest Hyperlapse od Instagramu. Program pozwala tworzyć poklatkowe, ustabilizowane, animacje, którymi bezpośrednio z aplikacji możemy się podzielić w najpopularniejszych serwisach społecznościowych. Wykonanie solidnie prezentującego się materiału będzie wymagało odrobiny wprawy i praktyki, jednak efekty są tego warte.

Przejdź do wpisu.

JakDojadę

Jeżeli żyjecie w większym mieście, a dodatkowo korzystacie z środków transportu publicznego, to JakDojadę z pewnością nie jest dla was tytułem obcym. Nie będę ukrywał, że mimo silnej konkurencji to moja ulubiona aplikacja do sprawdzania... jak dojadę pod wskazany adres. W ostatnich tygodniach wersja na iOS nareszcie doczekała się solidnej przebudowy, której odświeżony interfejs nareszcie wygląda, jak na 2014 rok przystało. Dla użytkowników najnowszych wersji iPhone'a mam smutną wiadomość -- nie wiedzieć czemu, twórcy nadal nie zoptymalizowali jej pod 6 i 6+...

Przejdź do wpisu.

Klawiatury

Wyjątkowo, aby się nie rozdrabniać, kilka aplikacji pozwoliłem sobie wrzucić do jednego worka. Uważam, że standardowa klawiatura z iOS jest najlepszym wariantem do dotykowego wstukiwania literek, jednak o korekcie i słownikach takich jak SwiftKey czy Swype może pomarzyć. Kiedy piszę dłuższego maila czy też poważniejszy niż SMS tekst, często zależy mi na tym, aby ustrzec się błędów, a i wszystkie rodzime znaki diakrytyczne były na miejscu. Wtedy z pomocą przychodzi mi właśnie jedna z tych dwóch wspaniałych alternatyw: Swype lub SwiftKey. W obu przypadkach musieliśmy chwilę zaczekać na implementację rodzimych słowników, ale już są i sprawdzają się znakomicie!

SwiftKey dostępny jest w AppStorze za darmo. Za Swype przyjdzie nam zapłacić 0,89 euro.

LEGO Fusion

Uwielbiam rozwiązania które łączą świat realny z wirtualnym. Szczególnie, jeśli kierowane są do młodszych odbiorców, tak jak klocki z zestawami LEGO FUSION. Fenomenalne rozwiązanie dla ludzi w każdym wieku! O takich gadżetach marzyłem jako dziecko! :)

Przejdź do wpisu.

Microsoft Office

Pakiet biurowy MS Office z pewnością jest jednym z najbardziej dopracowanych produktów na rynku. Wykorzystywany przez spory procent użytkowników komputerów, w tym profesjonalistów z najrozmaitszych branż, w tym roku tłumnie zawitał także na tablety i smartfony. Jeżeli korzystacie z desktopowych wersji aplikacji niezbędna będzie chwila by przywyknąć do ich "mniejszych" odpowiedników, jednak nie da się ukryć że to fenomenalne programy zostawiające lwią część konkurencji daleko w tyle.

Przejdź do wpisu.

OftenType

Zdarza wam się cyklicznie wpisywać te same formułki, teksty, adresy czy podpisy? Jeżeli macie dość czczej pracy i straty czasu, podobnie zresztą jak niespecjalnie wygodnego kopiowania wybranych treści, to OftenType jest rozwiązaniem dla was! Proste w obsłudze, efektywne narzędzie, które pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Przejdź do wpisu.

Pixelmator

Pixelmator to narzędzie doskonale znane wszystkim miłośnikom edycji grafiki. Program który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników OS X, raptem kilkanaście dni temu doczekał się swojej mobilnej, zaprojektowanej z myślą o ekranach iPadów, odsłony. Podobnie jak jego dużej wersji, tutaj także nie mogło zabraknąć zestawy narzędzi które pozwolą na edycję obrazków z prawdziwego zdarzenia. Retusz? Dodawanie kolejnych ostylowanych warstw tekstu? Zabawy kolorami czy zestaw narzędzi do rysowania? Wszystkie one są pod ręką! Nie mogło też zabraknąć integracji z iCloud oraz opcji, które pozwolą sprawnie podzielić się efektami naszej pracy -- czy to w serwisach społecznościowych, czy też dostarczając je bezpośrednio pod wskazany adres e-mail.

Aplikacja dostępna jest AppStorze.

Scanbot

Smartfon czy tablet jako podręczny tablet? To żadna szalona idea, tylko fakty -- od kiedy aparaty fotograficzne w skrywanych w kieszeniach urządzeniach są satysfakcjonującej jakości, twórcy mobilnych aplikacji podrzucają nam narzędzia które pozwalają nam wygodnie i efektywnie zeskanować dokumenty czy kody QR. Scanbot pozwoli szybko zretuszować grafiki, a w wersji pro nie zabrakło bardziej zaawansowanych narzędzi jak rozpoznawania tekstu OCR czy też opcji dodawania i edytowania stworzonych wcześniej dokumentów.

Aplikacja dostępna jest w AppStorze.

SoundCloud

Oficjalna aplikacja SoundCloud nareszcie prezentuje się i działa jak należy! Jej poprzednia odsłona pozostawiała wiele do życzenia. Teraz, nareszcie, całość nadrobiła nie tylko pod względem wizualnym, ale także funkcjonalności.  Nareszcie, po wielu miesiącach oczekiwań, możliwe jest dodawanie utworów do istniejących już playlist, a także tworzenie nowych i wypełnianie ich naszymi ulubionymi kawałkami. Do ideału brakuje już tylko dostępu do biblioteki utworów offline...

Przejdź do wpisu.

Storest

Niesamowita, wyjątkowo kreatywna zabawa w sklep, która przenosi wirtualną zabawę do świata realnego wykorzystując zestaw funkcji z naszych inteligentnych urządzeń. To kolejna z aplikacji, która potrafi pełnić jedynie funkcję towarzysza podczas "realnej" zabawy. Tym razem pozwalając zamienić nasz tablet w profesjonalną kasę fiskalną.

Przejdź do wpisu.

Workflow

Workflow to jedna z tych aplikacji, którą bez zastanowienia włączyłbym do panteonu systemowych aplikacji. Niepozorne narzędzie, które pozwala na cały zestaw udogodnień dzięki tworzeniu automatycznych akcji. Jeżeli nie macie pomysłu co możecie udoskonalić w waszych smartfonach czy tabletach, to... nie ma się czym przejmować! Twórcy przygotowali dla nas ponad sto zdefiniowanych akcji, które za pomocą kilku kliknięć możemy wykorzystać na własnych urządzeniach!

Przejdź do wpisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneiPadiOSAplikacje na IOS