Wear OS

Android Wear otrzymuje ważną aktualizację

Jakub Szczęsny
Android Wear otrzymuje ważną aktualizację
10

Ubieralna wersja Androida otrzymuje właśnie poważne uaktualnienie zgodnie z tym, co mówiło się już wcześniej w poprzednim miesiącu. Tak, jak wspominano, zegarki z Androidem dostaną możliwość przechowywania w pamięci wewnętrznej muzyki, ulepszone zostanie parowanie tych urządzeń via Bluetooth. Wygląd...

Ubieralna wersja Androida otrzymuje właśnie poważne uaktualnienie zgodnie z tym, co mówiło się już wcześniej w poprzednim miesiącu. Tak, jak wspominano, zegarki z Androidem dostaną możliwość przechowywania w pamięci wewnętrznej muzyki, ulepszone zostanie parowanie tych urządzeń via Bluetooth. Wygląda na to, że technologie ubieralne pod względem oprogramowania zaczynają dojrzewać. Oby jeszcze za tym poszły rozwiązania sprzętowe.

Dzięki Google Play Music, od teraz będziesz mógł trzymać na swoim zegarku muzykę w trybie offline. Wszystkie topowe urządzenia z Wear na pokładzie posiadają niemałą, jak na takie urządzenia pamięć wewnętrzną o pojemności 4 GB. To akurat wystarcza do tego, by móc mieć przy sobie kilka ulubionych albumów - bez konieczności noszenia ze sobą smartfona. Ponadto, będzie możliwe sparowanie zegarka ze słuchawkami Bluetooth, zatem nie będzie problemu z odtwarzaniem muzyki, o ile posiadamy słuchawki pracujące za pośrednictwem tej technologii łączności. Obsługa GPS w Android Wear pozwala także na to, byśmy mogli wybrać się na przykład na codzienny trening biegowy bez telefonu - ten akurat może sobie spokojnie leżeć w domu, podpięty do ładowarki. My natomiast z samym zegarkiem, obsługą GPS oraz ulubionymi utworami możemy wyciskać z siebie ostatnie poty.

Niestety, żaden z obecnych smartwatchów nie posiada modułu GPS. Jedynie Sony SmartWatch 3, który jest dostępny w przedsprzedaży będzie wyposażony w ów odbiornik - będzie to zatem pierwszy tego typu sprzęt, który w niektórych scenariuszach korzystania będzie w stanie w pełni zastąpić nam niezbyt wygodnego w bieganiu smartfona.

Jeśli posiadacie urządzenia z Android Wear na pokładzie, w ciągu kilku dni powinniście otrzymać powiadomienie o dostępności aktualizacji dla swojego urządzenia. Wtedy będzie można dokładnie ocenić rozmiar aktualizacji przeznaczonej dla technologii ubieralnych opartych o system Google. Sam Android Wear zaczyna natomiast wyrastać na lidera w dziedzinie zegarków - oby tylko producenci sprzętu dotrzymali mu tempa. Z tym jednak nie powinno być problemów, Sony wydaje się posiadać w swoim portfolio pierwsze urządzenie, które w pełni wykorzysta możliwości nowej wersji Wear. Za tym powinna pójść reszta rynku technologii ubieralnych.

Źródło: Blog Android

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu