Android

Tak to się robi, Android P trafi na Oneplus 3/3T! Na OP5/5T i 6 również

Kamil Pieczonka
Tak to się robi, Android P trafi na Oneplus 3/3T! Na OP5/5T i 6 również
39

Oneplus nie daje nam o sobie zapomnieć. Producent, który od samego początku mógł się pochwalić świetnym marketingiem ze swoim "zabójcą flagowców", daje się po raz kolejny poznać z bardzo dobrej strony. Na oficjalnym forum pojawiła się właśnie informacja, które smartfony otrzymają aktualizację do Androida P i jest to bardzo miła niespodzianka.

Do tej pory powszechnie sądzono, że Android P trafi tylko na najnowsze słuchawki Oneplus, modele oznaczone cyframi 6 i 5/5T. Okazuje się jednak, że producent miło nas zaskoczył i przygotuje aktualizację również dla starszych modeli Oneplus 3/3T. Nie jest to wcale powszechna praktyka, bo OP3 miał premierę już ponad 2 lata temu. Debiutował z Androidem 6.0.1 na pokładzie, a po drodze dostał już aktualizację do Androida 7 oraz w tej chwili 8.0. Ba wersja 8.0 pojawiła się wcześniej niż na modelu OP5, bo jeszcze w listopadzie zeszłego roku.

Na Androida P jednak nieco poczekamy

Zaledwie kilka dni temu Oneplus 3/3T otrzymał kolejny update, tym razem do wersji Oxygen 5.0.4, która wprowadza małe poprawki i aktualizacje bezpieczeństwa datowane na lipiec 2018. Kolejnych dużych aktualizacji w najbliższym czasie nie będzie, bo producent już zapowiedział, że nie będzie pracował nad implementacją Androida 8.1, tylko skupi się teraz na wersji P. Android P to szereg nowych funkcji takich jak nowe gesty czy lepsze zarządzanie baterią, które z pewnością docenią użytkownicy tej słuchawki.

Trzeba jednak zaznaczyć, że posiadacze Oneplus 3/3T jednak sobie nieco poczekają na nowa wersję systemu. W pierwszej kolejności aktualizacja do Android P pojawi się na smartfonach Oneplus 6, w dalszej kolejności na Oneplus 5/5T, a dopiero na końcu na 3/3T. Jest to w gruncie rzeczy zrozumiałe i trudno mieć o to pretensje do Oneplus. Warto natomiast docenić tak długie wsparcie, które niestety nie jest regułą, a raczej wyjątkiem na rynku smartfonów z Androidem. Oby inni zaczęli brać przykład z tej niedużej, chińskiej firmy.

Ja jako posiadacz Oneplus 3 oczywiście bardzo ucieszyłem się z tej wiadomości, bo szczerze powiedziawszy, 2 lata po premierze, nadal nie widzę na rynku smartfona, który przekonałby mnie do przesiadki. OP3 ma wszystko czego potrzebuje, nadal działa bardzo sprawnie, pomimo, że od dwóch lat nie był przywracana do ustawień fabrycznych i jedyne co mi ostatnio dokucza, to wyczerpujące się 64GB wbudowanej pamięci na dane ;-).

źródło: Oneplus

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu