30

Oto OnePlus 6 – flagowiec, który może skusić każdego. Jest też niespodzianka

OnePlus 6
OnePlus nie jest marką, której telefony będą obecne w reklamach operatorów i która znajduje się na ustach wszystkich w dniu premiery. Ale dla konkretnego grona odbiorców, takie dni jak ten, są wyczekiwane i niezwykle ważne. OnePlus 6 już oficjalnie zadebiutował. Poznaliśmy też ceny.

Konferencja, podczas której debiutował OnePlus 6, upłynęła pod hasłem „szybkość”. Ze sceny wciąż padało to słowo w kontekście niemal każdego elementu, czasem nawet tych najbardziej zaskakujących. Ale zacznijmy od podstawowych informacji, czyli specyfikacji.

OnePlus 6 – specyfikacja

OnePlus 6

Skoro szybkość, to najlepsze komponenty. OnePlus sięgnęło po ośmiordzeniowy procesor Kryo 385 (4 x Gold 2,8 GHz,  4x Silver 1,7 GHz) oraz Qualcomm Snapdragon 845 wspierany przez GPU Adreno 630. Pamięć RAM uzależniona jest od wersji, którą wybierzemy – warianty są następujące: 6 GB lub 8 GB, natomiast pamięć wbudowana rozpoczyna się od wartości 64 GB, przez 128 GB, a na 256 GB kończąc. Raczej standard, choć należy pamiętać, że wciąż nie jest możliwe sięgnięcie po kartę pamięci microSD. Kupując telefon musicie dobrze przemyśleć tę decyzję.

onePlus 6 the speed you need

Front urządzenia to największy ekran, jakikolwiek wbudowano w telefon OnePlus. Przekątna wynosi teraz dokładnie 6,28 cala, a ekran posiada proporcje 18/9, co w ostatnim czasie jest bardzo popularnym wyborem. Rozdzielczość to (niestety) Full HD+, czyli 2280 na 1080 pikseli – nie wszyscy będą z tego faktu zadowoleni, choć współczynnik PPI wyniesie aż 401. Nie mogło zabraknąć innego elementu, który zawitał do większości najnowszych smartfonów – mowa oczywiście o wcięciu („notch”), z którego częściowo będzie można jednak zrezygnować, ponieważ w ustawieniach pojawi się opcja ograniczonego dostępu do tej przestrzeni ekranu dla aplikacji.

Podczas wydarzenia wiele czasu poświęcono aparatowi w OnePlus 6. Na moduł składają się (naturalnie) dwa obiektywy: 16 Mpix oraz 20 Mpix (obydwa od Sony). Nie zapomniano o optycznej stabilizacji obrazi jak i elektronicznej – ma to przynieść najlepsze efekty w każdych warunkach. Dobre marketingowe zagranie, ale czekamy na rezultaty. Wrażenie robi tryb slow-motion dobijający do 480 klatek na sekundę przez jedną minutę oraz wsparcie dla HDR w przedniej kamerce (16 Mpix), jak również opcja odblokowywania telefonu. OnePlus podkręciło też coraz popularniejszy tryb portretowy.

OnePlus 6 specyfikacja

Do jaśniejszych punktów należała obecność złącza słuchawkowego 3,5 mm jack, pomimo złącza USB-C, które posłuży do szybkiego ładowania baterii – OnePlus zapowiada zaledwie 30 minut ładowania, które dostarczy wystarczająco energii na większość dnia. Sam akumulator posiada pojemność 3300 mAh. Telefon obsługuje dwie karty nanoSIM, a całość będzie pracować pod kontrolą Androida 8.1 Oreo w wydaniu Oxygen OS 5.1. Nie bez znaczenia, dla deweloperów i miłośników technologii, jest obecność telefonu na liście pierwszych urządzeń, które otrzymają Androida P, a którego wydanie beta będzie można testować lada moment.

Ceny OnePlus 6:

  • OnePlus 6 6 GB RAM/64 GB – 519 euro
  • OnePlus 6 8 GB RAM/128 GB – 569 euro
  • OnePlus 6 8 GB RAM/258 GB – 619 euro

Słuchawki OnePlus Bullets Wireless

Słuchawki OnePlus Bullets Wireless

W ślad za pozostałymi firmami, zaprezentowano także słuchawki Bluetooth. Oczywiście możemy je szybko ładować (po 10 minutach ładowania otrzymujemy nawet 5 godzin odtwarzania), posiadają port USB-C, a same słuchawki możemy złączyć ze sobą dzięki magnesom.Cena? 69 dolarów.