Świat

Android gotowy do startu, HTC Dream w drodze

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Android gotowy do startu, HTC Dream w drodze
4

W ubiegłym tygodniu pisałem, że Google przyśpiesza premierę pierwszego telefonu z Androidem. Dzisiaj natomiast pojawiła się dokładna informacja, że prezentacja HTC Dream odbędzie się we wtorek 23 września, w Londynie na konferencji prasowej T-Mobile, punktualnie o 10:30. Wydarzenie zapowiada graficz...

W ubiegłym tygodniu pisałem, że Google przyśpiesza premierę pierwszego telefonu z Androidem. Dzisiaj natomiast pojawiła się dokładna informacja, że prezentacja HTC Dream odbędzie się we wtorek 23 września, w Londynie na konferencji prasowej T-Mobile, punktualnie o 10:30. Wydarzenie zapowiada graficzka stylizowana na ekran systemowy Androida:

W dniu wczorajszym, w sieci pojawiła się także interesująca prezentacja funkcji nowego systemu. Pochodzi ona z konferencji Google Developer Day, która również odbyła się w stolicy Wielkiej Brytanii. Zachęcam do obejrzenia jej poniżej:

Pierwsze co mi się ciśnie na usta po obejrzeniu powyższej prezentacji to stwierdzenie, że Google opracowało niezły interfejs użytkownika. Wydaje mi się jednak, że telefon użyty w pokazie to nie HTC Dream. Prawdopodobnie to egzemplarz dla programistów, mam nadzieje jednak, że w pełni zgodny z HTC, bo jak mogliśmy zobaczyć, posiada on akcelerometr, który miejmy nadzieje znajdzie się również i w Dream.

Liczę również, że Android dostępny będzie również na inne urządzenia typu smartphone. Nie oczekuję oczywiście, że Google będzie oficjalnie wspierało taką możliwość, ale możliwe byłoby to na zasadzie udostępnia podstawowej wersji systemu, którą zainteresowani sami skompilują sobie na swoje urządzenia. Znane są bowiem przypadki uruchomienia Androida na PDA z Windows Mobile oraz telefonie z Symbianem. Czy tak się stanie? Wkrótce się przekonamy.

Źródło wiadomości: last100

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu