Świat

Flickr zmienia stronę główną

Aleksandra Biolik
Flickr zmienia stronę główną
2

"Psssst, chcecie zobaczyć Waszą nową stronę główną na Flickr?" Taki napis pojawił się niedawno w lewym dolnym rogu strony głównej użytkownika na Flickr. Po jego kliknięciu pojawia się okno, w którym dowiadujemy się, że za kilka tygodni Flickr zamierza uruchomić nowy design. Jeśli chcemy go zobaczyć...

"Psssst, chcecie zobaczyć Waszą nową stronę główną na Flickr?" Taki napis pojawił się niedawno w lewym dolnym rogu strony głównej użytkownika na Flickr. Po jego kliknięciu pojawia się okno, w którym dowiadujemy się, że za kilka tygodni Flickr zamierza uruchomić nowy design. Jeśli chcemy go zobaczyć już teraz, wystarczy zgodzić się na zmianę i po chwili oraz kilku flickrowych balonach, które przelecą po naszym ekranie będziemy już mogli podziwiać nowy layout.Co w takim razie uległo zmianie? Nowy design opiera się na założeniu, że na Flickr najważniejsze jest to co dzieje się wokół obrazów, czyli Twoje zdjęcia, zdjęcia Twoich znajomych, odkrywanie nowych zdjęć, grupy itp. Dlatego też nowa strona jest bardziej skoncentrowana na fotografiach. Więcej miejsca przeznaczono na zdjęcia znajomych, oraz na zdjęcia godne uwagi. Poza tym ta część layoutu znajduje się teraz po prawej stronie. Flickr pozwoli też użytkownikom decydować to co jest dla nich najważniejsze, można będzie zwijać to co nas najmniej interesuje.

Mimo dodania większej ilości zdjęć na stronie głównej nowy layout jest dalej lekki i nie zniechęca do używania serwisu. Zgadzam się tutaj z opinią TheNextWeb, że jest to przykład dobrego web2.0-ego designu strony. Podsumowując trzeba chyba powiedzieć, że są to jedynie zmiany kosmetyczne, ale które moim zdaniem zwiększają użyteczność strony. Sami zobaczcie!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

flickrhosting zdjęć