Android

Android Auto for phone screens już jest, ale nie dla wszystkich

Kamil Pieczonka
Android Auto for phone screens już jest, ale nie dla wszystkich
21

Wraz z premierą systemu Android 10, Google wbudował usługą Android Auto w system, ale tym samym pozbawił możliwości korzystania z tego interfejsu bezpośrednio na telefonie. Osoby, które nie posiadają samochodu z obsługą Android Auto, nie mogły zatem korzystać z niego na ekranie smartfona. Teraz się to zmieni, ale nie dla wszystkich.

Pomijając już fakt, że Android Auto do tej pory nie jest oficjalnie dostępne w Polsce, to mimo wszystko cieszy się całkiem sporą popularnością, tym bardziej, że coraz więcej samochodów obsługuje to rozwiązanie. Zmiana wprowadzona w Android 10 nie wszystkim się jednak spodobała, bo są osoby, które chwalą sobie samochodowy interfejs Google na telefonie, a w ten sposób zostały go pozbawione. Początkowo Google planował zamiast tego zaoferować specjalny tryb pracy swojego asystenta, który miałby pozwolić na korzystanie np. z nawigacji bez konieczności odrywania rąk od kierownicy, ale na to rozwiązanie cały czas czekamy i wygląda na to, że jeszcze poczekamy.

Android Auto for phone screens na ratunek

Dlatego właśnie powstała aplikacja Android Auto for phone screens, która ma być swego rodzaju pomostem między starą usługa, a tym co nadejdzie kiedyś w przyszłości. Tak przynajmniej wynika z informacji jakie od Google uzyskał The Verge. Niestety podobnie jak ze standardową aplikacją, tak i nowa wersja nie jest dostępna wszędzie i na wszystkie telefony z Androidem 10. Na szczęście jeśli nie możecie jej pobrać ze sklepu Play to zawsze pozostaje jeszcze niezawodne APK Mirror i możliwość ręcznej instalacji. Pamiętajcie tylko, że Android Auto for phone screens jest kompatybilne tylko z systemem Android 10.

Niestety ze screenów wynika, że interfejs samej aplikacji nie ulegnie zmianie. Jakiś czas temu zastanawialiśmy się, czy zmiany wprowadzone w wersji pokazywanej na ekranie w samochodzie zawitają również na ekran smartfona. Okazuje się, że tak się raczej nie stanie, a przynajmniej nie w Android Auto for phone screens, która jak już wspominałem ma być tylko rozwiązaniem przejściowym. Miejmy tylko nadzieje, że jak Google już na dobre ruszy z Android Automotive, to nie porzuci całkiem prac nad rozwojem Android Auto.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu