Android

Aktualizacje dla Androida mają się coraz lepiej... tak jakby

Jakub Szczęsny
Aktualizacje dla Androida mają się coraz lepiej... tak jakby
49

Aktualizacje w świecie Androida to w dalszym ciągu coś, co pozostaje solą w oku niektórych użytkowników. Google jednak twierdzi, że zaliczyło na tym polu postępy, a będzie... coraz lepiej.

Przede wszystkim, Android Pie przyjął się znacznie lepiej - to znaczy, że w tym samym czasie co Oreo oraz Oreo MR1, nowsza wersja mogła pochwalić się lepszą adopcją. Wszystko m. in. dzięki Project Treble, do którego przystąpiło całkiem sporo producentów (partnerów OEM) Google.

Czytaj więcej: Jak dojrzały jest Android 10?

Ale to nie wszystko - Google chwali się także tym, co działo się w tym roku. Okazuje się, że Android 10 również radzi sobie całkiem nieźle: użytkownicy telefonów Nokia 8.1 niedawno przekonali się o tym, że szybkie aktualizacje to całkiem fajna sprawa w świecie Androida. Ba, sam miałem okazję testować "dziesiątkę" na tym telefonie:

We are beginning to see the effects already. This year, we saw two OEMs issue software updates to Android 10 on the day we announced it: Xiaomi and Essential. On the same day, OnePlus started a public beta program, and just a few days later, they started updating devices. HMD Global’s Nokia 8.1 just started receiving the update this week. In addition to these partners, many manufacturers such as ASUS, LG, Motorola, OPPO, Realme, Samsung, Sharp, Sony, Transsion, and Vivo have committed to updating some of their devices to Android 10 by the end of the year. Plus, new devices are already hitting shelves with Android 10, such as the OnePlus 7T.

Warto o tym wspomnieć - Essential oraz Xiaomi w dniu wydania Androida 10, dwóch producentów zgłosiło gotowość do aktualizacji. Co więcej, do końca tego roku firmy takie jak ASUS, LG, Motorola, OPPO, Realme, Samsung, Sharp, Sony, Transsion oraz Vivo wypuszczą uaktualnienia dla swoich urządzeń mobilnych, przenosząc użytkowników na wyższą wersję systemu Google.

Jest lepiej, ale nie jest jeszcze idealnie: użytkownicy telefonów z Androidem bardzo często nie otrzymują tego, co powinni w odpowiednim czasie. Niemniej, nie jest to już tak rozległy problem jak jeszcze 2, 3 lata temu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot