Android

Wszystkie gry z Xboksa na Androidzie? Niektórzy już testują tę funkcję!

Konrad Kozłowski
Wszystkie gry z Xboksa na Androidzie? Niektórzy już testują tę funkcję!
11

Microsoft udostępnił w ramach testów nową funkcję pozwalającą lokalnie streamować wszystkie gry z Xboksa na urządzenia z Androidem.

Gry z Xbox One na Androidzie - wymagania do streamingu

Kryteriów, które trzeba spełnić, by móc z niej skorzystać, jest całkiem sporo. Po pierwsze trzeba mieszkać w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii. Po drugie niezbędna jest przynależność do grupy testerów Xbox Insider w gronie "Alpha" lub "Alpha Skip-Ahead" (tak zwane wolny i szybki krąg). Co więcej, Wasze urządzenia z Androidem musi posiadać system w wersji minimum 6.0 i posiadać moduł Bluetooth 4.0, a do rozgrywki niezbędny jest kontroler Xbox One z Bluetooth, który podłączycie do smartfona lub tabletu. Uf, to by było na tyle.

Sama funkcja działa w oparciu o aplikację Xbox Game Streaming, która sprawdzi wydajność Waszej sieci i zakomunikuje, czy spełnia wszystkie wymagania przepustowości. Jeśli tak będzie, to biblioteka gier stoi przed Wami otworem. Warto jednak zaznaczyć, że w tej chwili wspierane są tylko gry z Xbox One, a w te dostępne w ramach wstecznej kompatybilności z Xbox 360 czy pierwszego Xboksa będziecie musieli nadal grać bezpośrednio na konsoli. Nie należy mylić powyżej opisanej funkcji z usługą Project xCloud, która działa w oparciu o sieć i zewnętrzne serwery pozwalając na zdalne prowadzenie rozgrywki w formie streamingu.

Polecamy: Oczywiście, że chcę taniego Xboxa Mini do grania w chmurze

Gry z chmury i gry streamowane lokalnie - będziemy mieć wybór

Cieszy mnie takie podejście Microsoftu do sprawy rozszerzenia swobody graczy, którzy do tej pory mogli lokalnie streamować gry z Xboksa One na komputery z Windows 10. Udane testy funkcji na Androidzie w tak zamkniętym gronie powinny w niedalekiej przyszłości przynieść dostępność nowości dla wszystkich użytkowników konsoli oraz na innych platformach, jak iOS. Tablety z Androidem nie są już zbyt popularne, a z przyjemnością zabrałbym ze sobą iPada, podłączył do niego kontroler i zagrał w coś, gdy nie będę miał ochoty spędzać czasu przed dużym ekranem lub gdy telewizor będzie zajęty przez innych domowników.

Źródło: Xbox

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu