AMD

Masz procesor AMD Ryzen? Nowe sterowniki bardzo Cię ucieszą!

Jakub Szczęsny
Masz procesor AMD Ryzen? Nowe sterowniki bardzo Cię ucieszą!
24

AMD Ryzen to nowe układy od nieco "zapomnianego" wcześniej producenta, które zaskoczyły rynek odpowiednią wydajnością i przy okazji - bardzo atrakcyjną ceną. Na wydaniu pierwszych produktów na rynek praca AMD się nie kończy - ważne są również sterowniki. Te najnowsze wprowadzają korzystne zmiany wydajnościowe w systemie Windows 10.

Z tym producenci gier radzą sobie różnie, natomiast AMD zależy również na tym, aby Windows dogadywał się jak najlepiej z nowymi procesorami. Efektem tej troski są najnowsze sterowniki dla chipsetów obsługujących najnowsze układy tego producenta i jak się okazuje - różnica w wydajności jest zauważalna. Mówimy tutaj o wersji 17.10 oprogramowania dla systemu Windows 10 w wersji 64 bitowej.

Jak podaje AMD, znaczne skoki wydajności uzyskano za pomocą ingerencji w plany zasilania zaszyte w systemie Windows. Domyślnie, oprogramowanie Microsoftu korzysta z ustawienia "zrównoważony", natomiast w przypadku nowych sterowników, dodawany jest "AMD Ryzen Balanced" - dzięki temu likwidowane są opóźnienia spowodowane przełączaniem się systemu Windows między stanami zasilania. W przypadku mechanizmów zaszytych w chipsetach obsługujących procesory AMD Ryzen, owe opóźnienie wynosi jedynie 1 milisekundę.

Zobacz również: Sterowniki Radeon

Dodatkowo, najnowsze sterowniki pozwalają na pełne wykorzystanie technologii SenseMI, która odpowiada za dynamiczne dostosowywanie częstotliwości oraz napięcia w oparciu o aktualny scenariusz wykorzystania urządzenia. Jak podaje AMD, uzyskane w ten sposób wzrosty są bardzo podobne, jak w przypadku najbardziej obciążającego urządzenie planu "Wysoka wydajność".

Najnowsze sterowniki dla procesorów AMD Ryzen możecie pobrać tutaj. Następnie, warto przenieść się do ustawień zasilania, by sprawdzić, czy zastosowany został plan "AMD Ryzen Balanced". Jeżeli nie - musicie to zrobić ręcznie. Jak wskazują tabele dostarczone przez AMD, zmiany są znaczne i powinny one zadowolić wszystkich użytkowników nowych procesorów opartych o architekturę ZEN.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AMD Ryzenryzen