Amazon

Nie tylko Apple - Amazon też jest już warty bilion dolarów

Paweł Winiarski
Nie tylko Apple - Amazon też jest już warty bilion dolarów
9

Amazona chyba nikomu przestawiać nie trzeba. To gigant rynku e-commerce, który ma ogromny udział w rynku i wyznacza na nim trendy. Niedawno pisaliśmy o tym, że Apple przekroczyło wartość 1 biliona dolarów. Dziś tym samym może pochwalić się właśnie Amazon. Jeff Bezos, czyli najbogatszy człowiek na ś...

Amazona chyba nikomu przestawiać nie trzeba. To gigant rynku e-commerce, który ma ogromny udział w rynku i wyznacza na nim trendy. Niedawno pisaliśmy o tym, że Apple przekroczyło wartość 1 biliona dolarów. Dziś tym samym może pochwalić się właśnie Amazon.

Jeff Bezos, czyli najbogatszy człowiek na świecie, stał się jeszcze bogatszy

Ale to nie on jest dziś gwiazdą, będzie miał po prostu więcej pieniędzy w portfelu. Za to sam Amazon osiągnął dziś ceny akcji na poziomie 2050,27 dolara, dzięki czemu powoli dogania Apple i może się poszczycić tytułem kolejnej firmy, której wartość wynosi już ponad bilion dolarów. Dość ciekawie się na to patrzy, bo Amazon spóźnił się praktycznie o miesiąc i wtedy to właśnie on zapisałby się na kartach historii jako firma, która pierwsza przekroczyła tę magiczną barierę.

Jak czytamy na rp.pl, tylko w ciągu ostatniego roku kapitalizacja spółki wzrosła bardzo znacząco, bo ponad dwukrotnie.

Ja natomiast przygotuję sobie chyba szablon, bo niedługo będziemy pisać podobną informację o Microsoft i Google, czy raczej Alphabet.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu