Amazon

Amazon Underground szybko stanie się Waszym ulubionym sklepem z aplikacjami na Androida [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Amazon Underground szybko stanie się Waszym ulubionym sklepem z aplikacjami na Androida [prasówka]
27

Amazon kończy z rozdawaniem bezpłatnych aplikacji w ramach "Free App of The Day". Nie znaczy to jednak, że Amazon nie będzie rozdawał bezpłatnych programów w ogóle. Zamiast tego uruchomiono aplikację Underground, która ma pełnić bardzo podobną rolę. Amazon Underground https://youtu.be/QDRvenh4TQs...

Amazon kończy z rozdawaniem bezpłatnych aplikacji w ramach "Free App of The Day". Nie znaczy to jednak, że Amazon nie będzie rozdawał bezpłatnych programów w ogóle. Zamiast tego uruchomiono aplikację Underground, która ma pełnić bardzo podobną rolę.

Amazon Underground

Amazon Underground to nowy sklep, w którym znajdziemy pełną ofertę amerykańskiej firmy  w tym i właśnie darmowe aplikacje. Póki co znajduje się tutaj ok. 500 pozycji, które wyceniono na 10 tys. dolarów. Firma zmienia też sposób rozliczania z programistami i będzie płacił im za każdą minutę korzystania z danego programu przez użytkowników. W zamian mają oni przygotować aplikację pozbawioną mikropłatności oraz jakichkolwiek dodatkowych opłat. Tym sposobem Underground jest skarbnicą całkowicie i kompletnie darmowych programów, czego nie można było na pewno powiedzieć o niektórych aplikacjach wchodzących w skład darmowych pakietów czy codziennego rozdawnictwa. Nie ukrywam, że takie rozwiązanie podoba mi się o wiele bardziej. Underground już zagościł na moim smartfonie i szybko pewnie stąd nie zniknie. Sklep pobierzecie ze strony Amazonu.

Aktualizacja: Jak się okazujeAmazon Underground oficjalnie nie jest dostępny w Polsce. Tym bardziej dziwi mnie fakt, że pobieram aplikacje premium stąd bez najmniejszego problemu. Jeżeli w Waszym przypadku jest inaczej, niewykluczone, że pomóc może zmiana adresu konta na amerykański. Nie jestem jednak pewny, czy w każdym przypadku się uda. Warto eksperymentować. Jak tylko dowiem się czegoś więcej, zaktualizuję wpis.

Rekomendacje w Pocket

Stabilna wersja mobilnej aplikacji Pocket oznaczona numerkiem 6 została rozbudowana o system rekomendacji. Aplikacja od teraz posiada osobną zakładkę, na której znajdziemy specjalnie wyselekcjonowane i dobrane pod kątem naszych preferencji artykuły zapisywane przez innych użytkowników usługi. Tym sposobem mamy pewność, że w programie zawsze znajdziemy coś do poczytania - nawet jeżeli nasza lista "do przeczytania na później" jest już pusta. Moja liczy kilkaset pozycji i jakoś opróżnić się nie chce, więc rekomendacje na razie mi nie w głowie.

Nexus 5 2015 ze Snapdragonem 808

Jeżeli brakowało Wam plotek na temat Nexusów, mamy kolejne. Na Weibo pojawiła się grafika sugerująca specyfikację smartfona. Wynika z niej, że urządzenie będzie napędzał procesor Qualcomm Snapdragon 808, a więc ten sam, który zastosowano w LG G4. Składają się na niego dwa rdzenie Cortex-A72 o taktowaniu 1,8 GHz oraz cztery Cortex-A53 1,44 GHz. Oprócz tego smartfon ma posiadać 5,2-calowy ekran Quad HD, 3 GB RAM, aparat 13 Mpix z sensorem Sony IMX278 oraz moduł LTE cat. 9. Ile z tego prawdy? Przekonamy się niebawem.

Nowy mobilny Photoshop od Adobe jesienią

Nowa aplikacja do edycji zdjęć na Androidzie i iOS od Adobe ma zadebiutować w październiku. Będzie to drugie wcielenie mobilnego Photoshopa, za którego dziś trzeba zapłacić ok 10 dol. w Google Play. Firma chce odejść od tego modelu i zaoferować swój program za darmo. Pozwoli on osobom, które jeszcze nie znają tej marki rozpocząć swoją przygodę z edycją grafiki. Znajdziemy tutaj m.in. narzędzia do retuszu, malowania, a także mechanizm rozpoznawania twarzy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu