prime video po polsku
38

Amazon Prime Video po polsku! Kolejny kontrargument upada, czas na wykupienie subskrypcji!

O takich wieściach lubimy pisać. Jedna z ciekawszych propozycji na polskim rynku VOD właśnie stała się bliższa... polskim użytkownikom, Interfejs Amazon Prime Video jest już dostępny po polsku, a wraz z nim kolejne produkcje wyposażono w polskie napisy i lektora.

Początki usługi Prime Video w Polsce sięgają 2016 roku. W grudniu tamtego roku Amazon uczynił swój serwis VOD dostępnym globalnie, w tym pozwolił nam na skorzystanie z jego oferty. Już na początku część filmów i seriali posiadała polskie napisy i/lub lektora, ale była to właściwe kropla w morzu, ponieważ wśród nich prym wiodły prawdziwe klasyki, które Amazon musiał nabyć za stosunkowo niewielkie pieniądze. To był eksperyment, podobnie jak Netflix, firma Bezosa sonduje rynek za rynkiem, poznając rządzące nim reguły i reagując na działania konkurencji. Netflix w kilka miesięcy po soft launchu wystartował z ofertą z prawdziwego zdarzenia, Amazon wciąż tego nie zrobił. Z czasem rosła liczba dostępnych po polsku produkcji, by nieco później wykonać milowy krok w kwestii tłumaczenia własnej oferty na język polski – napisy zyskały oryginalne/autorskie produkcje Amazonu, które wcześniej można było oglądać tylko w wersji anglojęzycznej.

Ale dzisiaj Amazon wykonuje solidny krok ku ekspansji nad Wisłą

I potwierdza to niejako dotychczas krążące plotki o pełnym i oficjalnym wkroczeniu Prime Video na polski rynek VOD z ofertą skierowaną do polskiego widza i rozliczeniami w złotówkach.

Prime Video dostępny po polsku

Interfejs Prime Video dostępny po polsku

Prime Video dostępny po polsku

Jak poinformował serwis Upflix.pl, a udało mi się potwierdzić ten fakt chwilę później, usługa Prime Video posiada już polski interfejs. U góry przywita was dzisiaj informacja o dostępności opcji zmiany języka, a na liście pojawi się właśnie nasz ojczysty język. Oznacza to, że bez problemu możecie teraz przeglądać kategorie oraz ustawienia usługi, ale nie wszystkie opisy filmów i seriali są dostępne po polsku.

Co ciekawe, wśród wspieranych urządzeń Amazon wymienia teraz takie sprzęty jak Fire TV i Fire TV Stick – do niedawna w ogóle nie można było za ich pomocą korzystać z Prime Video na terenie Polski, jestem ciekaw, czy uległo to zmianie, dlatego chwilę po publikacji odkurzę obydwa urządzenia i zaktualizuję materiał.

Aktualizacja: Zgodnie z moimi przewidywaniami, urządzenia Fire TV i Fire TV Stick nie są (jeszcze?) wspierane na terenie Polski. Wciąż zachowują się, jak sprzęt importowany z kraju, gdzie jest oficjalnie sprzedawany – serwowane są sugestie i rekomendacje dla amerykańskich/brytyjskich widzów, a niektóre treści podsuwane są jako materiały dostępne do obejrzenia za granicą. Z działaniem Netfliksa problemów jednak żadnych nie ma.

Prime Video w Polsce