Smartwatche

Amazfit pokazał trzy nowe smartwatche: GTR 4, GTS 4 i GTS 4 MINI

Mirosław Mazanec
Amazfit pokazał trzy nowe smartwatche: GTR 4, GTS 4 i GTS 4 MINI
0

Producent chwali się przede wszystkim specjalnie opracowaną technologią dwupasmowej anteny GPS, co ma zapewnić wyjątkowo dokładną lokalizację.

Zacznijmy od ceny. Za modele GTR 4 i GTS 4 trzeba zapłacić 1199 zł. W pakiecie dostajemy wagę Smart Scale. Amazfit GTS 4 Mini kosztuje 599 zł. Sprzedaż w Polsce rozpoczyna się 2 września.

Co potrafią urządzenia

Urządzenia posiadają ponad 150 trybów sportowych. Dane treningowe można synchronizować z aplikacjami Strava i adidas Running.

Smatwatche sprawdzą się również na siłowni. Na razie potrafią automatycznie rozpoznawać 15 rodzajów ćwiczeń treningu siłowego. Producent już zapowiada, że zwiększy tą liczbę do 25 w aktualizacji oprogramowania. Zegarek automatycznie liczy powtórzenia, serie i czas odpoczynku użytkownika. Szablony treningu interwałowego dla 10 różnych sportów można tworzyć bezpośrednio na wyświetlaczu zegarka.

Zaawansowana lokalizacja

GTR 4 i GTS 4 to pierwsze w branży smartwatche wyposażone w technologię dwupasmowej anteny GPS, z polaryzacją kołową. To ma zapewniać wysoką siłę sygnału pozycjonowania nawet w bardzo trudnych warunkach.

GPS obsługuje również 5 systemów satelitarnych i pozwala użytkownikom śledzić swoje ruchy w czasie rzeczywistym. W aktualizacji zostanie dodany jeszcze jeden, szósty system satelitarny.  Smartwatche zyskają też możliwość importowania pliku trasy za pośrednictwem aplikacji Zepp, którą będzie można nawigować w czasie rzeczywistym, bezpośrednio na tarczy.

Urządzenia Amazfit mogą monitorować tętno, nasycenie krwi tlenem i poziom stresu 24/7.

Bateria i asystent

Amazfit GTR 4 może pracować przez dwa tygodnie na jednym ładowaniu. Smuklejszy Amazfit GTS 4 zapewnia ponad tydzień pracy przy typowym użyciu.

Smartwatche obsługują asystenta Alexa do wywoływania komend, a także przechowywania i samodzielnego odtwarzania muzyki podczas treningu bez użycia rąk. Amazfit Seri GT 4 posiada również wbudowany głośnik i powiadomienia głosowe w trakcie treningu podając tętno, czas trwania treningu i przebyty dystans, a nawet przypomnienia o nawodnieniu w czasie rzeczywistym.

Budowa

Amazfit GTR 4 ma antyodblaskową szklaną osłonę ramki, metaliczną ramkę środkową i klasyczną koronkę. Smartwatch może się również pochwalić ponad 200 tarczami, w tym ponad 30 animowanymi i czterema nowymi interaktywnymi tarczami. Jest dostępny w trzech kolorach: Superspeed Black, Vintage Brown Leather i Racetrack Grey.

Amazfit GTS 4 ma ramę ze stopu aluminium. Urządzenia mają ekrany AMOLED.

Amazfit GTS 4 MINI

Najtańszy ze smartwatchy ma 24-godzinne monitorowanie stanu zdrowia, ponad 120 trybów sportowych i duży 1,65-calowym wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości 336 x 384 pikseli i 309 ppi.

Bateria ma pojemność 270 mAh, co ma zapewnić do 15 dni pracy przy standardowym używaniu. Smartwatch jest dostępny w czterech kolorach: czarnym, różowym, niebieskim i białym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news