Facebook

AMA z Zuckerbergiem na Facebooku i premiera Icewind Dale: Enhanced Edition

Tomasz Popielarczyk
AMA z Zuckerbergiem na Facebooku i premiera Icewind Dale: Enhanced Edition
6

Marzycie o zadaniu pytania twórcy Facebooka? Wkrótce może się nadarzyć taka okazja, bo będzie on dostępny podczas sesji AMA w serwisie. Jeżeli jednak nie interesują Was losy największego serwisu społecznościowego na świecie, być może za wartościową uznacie informację o premierze odświeżonej wersji R...

Marzycie o zadaniu pytania twórcy Facebooka? Wkrótce może się nadarzyć taka okazja, bo będzie on dostępny podczas sesji AMA w serwisie. Jeżeli jednak nie interesują Was losy największego serwisu społecznościowego na świecie, być może za wartościową uznacie informację o premierze odświeżonej wersji RPG-a Icewind Dale. Na deser zaś krótko o tym, jak Dell zadrwił sobie z Post-PC i podkręcił wyniki sprzedaży.

Zapytaj o wszystko Zuckerberga


Już w  najbliższy czwartek, na Facebooku odbędzie się sesja Q&A, w której udział weźmie sam Mark Zuckerberg. Jeżeli zawsze marzyliście o zadaniu pytania twórcy Facebooka, to może być właśnie niepowtarzalna szansa. Niestety nie jest łatwo się przebić. Aby Zuckerberg odpowiedział na pytanie, należy umieścić je na fanpage'u wydarzenia. Jak dotąd opublikowanych zostało już ponad 3 tys... Spędza sen z powiek, co?

Premiera Icewind Dale: Enhanced Edition

Icewind Dale może nie zapisało się w historii gier komputerowych złotymi literami, jak Baldur's Gate, co jednak nie znaczy, że gra była niewarta uwagi. Obok Wrót Baldura w roku 2000 był to jeden z najlepszych, dostępnych wówczas RPG-ów. Teraz debiutuje w wersji rozszerzonej na wielu platformach. Windowsie, OS X, Linuksie, Androidzie i iOS. Co ciekawe, posiadacze tych wszystkich systemów mogą tworzyć wspólnie sesje multiplayer i przemierzać Dolinę Lodowego Wichru jako drużyna. Twórcy chwalą się też 60 przedmiotami, 400 zaklęciami oraz dwoma nowymi poziomami trudności i szeregiem innych poprawek. Gra ma wbudowane dodatki Heart of Winter i Trials of Luremaster.

Dell podkręca sprzedaż

Aż o 20 proc. wzrosła sprzedaż komputerów marki Dell w trzecim kwartale bieżącego roku. Firma zdecydowanie wychodzi z dołka. Wyjście z giełdy i powrót w ręce jej pierwotnego założyciela, Michaela Della opłaciły się. Według pierwszych komentarzy takie wyniki to rezultat dywersyfikacji oferty i podniesieniu atrakcyjności dla sektora biznesowego, gdzie Dell zawsze był wybierany bardzo chętnie. Co więcej firma zyskała dzięki innowacyjnym projektom, a więc najcieńszemu tabletowi na świecie czy 27-calowemu monitorowi 5K. Trudno się spodziewać, że rynek PC raptem zacznie na nowo rosnąć, niemniej widać, że małe sukcesy są w tym segmencie ciągle możliwe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookGryIcewind Dale