Facebook

Za te drobiazgi administratorzy fanpage'ów na Facebooku z pewnością będą wdzięczni

Tomasz Popielarczyk
Za te drobiazgi administratorzy fanpage'ów na Facebooku z pewnością będą wdzięczni
7

Facebook zmienia się na naszych oczach. Obok dużych projektów, jak informowanie o losach znajomych w obliczu kataklizmu wprowadzane są też pomniejsze nowości. Dzisiejsze z pewnością ucieszą administratorów fanpage'ów na Facebooku, bo dzięki temu publikowanie postów oraz planowanie ich na przyszłość...

Facebook zmienia się na naszych oczach. Obok dużych projektów, jak informowanie o losach znajomych w obliczu kataklizmu wprowadzane są też pomniejsze nowości. Dzisiejsze z pewnością ucieszą administratorów fanpage'ów na Facebooku, bo dzięki temu publikowanie postów oraz planowanie ich na przyszłość stanie się o wiele prostsze i bardziej przyjazne.

Prawdopodobnie opisywane nowości już od pewnego czasu są u niektórych z Was dostępne. Facebook wprowadzał je bowiem stopniowo. Z pewnością jednak są to drobiazgi godne uwagi, bo rozwiązują sporo problemów z publikowaniem postów na fanpage'ach. Podejrzewam, że większość z Was miewa z tym problemy i czasem przez pomyłkę zamiast ogłosić światu kolejną dobrą nowinę na swojej stronie, wrzucacie post z profilu, który pojawia się na ścianie Waszego fanpage'a. Dochodzi do tego jeszcze tona rozterek związanych z komentowaniem itd. W końcu Facebook zwrócił uwagę na ten problem, bo pojawił się przyjemny mechanizm, który pozwala na szybkie przełączanie się między kontami.

Przykład? Publikujemy post na stronie, a więc jako strona wrzucamy jakiś komunikat i dodajemy link lub obrazek. Gotowe. Teraz chcemy go polubić, ale z własnego profilu - żeby nie wyglądąło to głupio. Więc klikamy na ikonkę przedstawioną na zrzucie ekranu i przełączamy się na nasz profil. Ale chwilę potem w komentarzach pod spodem pojawia się krytyczny komentarz, któremu trzeba odpowiedzieć jako strona - powtarzamy całą akcję i działamy. Całość jest szalenie prosta i ogranicza się do dwóch kliknięć - bez żadnego przeładowywania strony. W dodatku w ustawieniach mamy możliwość skonfigurowania tego, czy domyślnie będziemy zawsze występować we własnej osobie czy jako strona.

Drugi z drobiazgów dotyczy planowania postów na później. Facebook całkiem sprytnie zintegrował go z przyciskiem publikowania, dodając do niego strzałkę rozwijającą menu. Mamy tutaj trzy pozycje: planowanie, zmiana daty oraz zapisywanie wersji roboczych. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć do czego służy i jak działa każda z nich. Dodam jedynie, że w nowej postaci wygląda i działa to po prostu lepiej, szybciej i bardziej intuicyjnie niż dotychczas.

Nowe funkcje są aktywowane na poszczególnych fanpage'ach, więc nie zdziwcie się, jeżeli początkowo będziecie mogli z nich skorzystać wyłącznie na części swoich stron. U nas przykładowo mamy je już na AntyApps, ale na Antyweb ciągle są niedostępne. Można biadolić, że to drobnostki, na które większość użytkowników nie zwróci uwagę. Myślę jednak, że administratorzy fanpage'ów szybko je docenią. Wreszcie komentowanie własnych postów stanie się łatwiejsze. A w dodatku może uda się uniknąć kilku wtop, które w przeszłości zaliczały duże marki na Facebooku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu