Mobile

Hit na miarę Monument Valley trafia na Androida - musicie zagrać w Alto's Adventure

Konrad Kozłowski
Hit na miarę Monument Valley trafia na Androida - musicie zagrać w Alto's Adventure
6

Snowman odpowiedzialny za Alto's Adventure kazał nam czekać naprawdę długo na wersję dla Androida, ale nareszcie jest! Niekończąca się przygoda snowboardowa, bajeczne widoki i gameplay, w któym odnajdzie się każdy to recepta na kolejny mobilny hit. Wielokrotnie nagradzany tytuł możecie pobrać już dziś zupełnie za darmo z Google Play.

Dosyć rzadko zachwycam się typowo mobilnymi tytułami, głównie dlatego, że jest ich po prostu zbyt dużo. Znacznie energiczniej reaguję na premierę portu klasycznej gry, w którą można zagrać "w drodze" na tablecie czy smartfonie, ale nie będę ukrywał, że są takie gry, po które sięgam nie tylko w typowo "wolnych chwilach" w kolejce na poczcie czy poczekalni.

Alto's Adventure będzie należało właśnie do tej grupy, ponieważ trudno mi odnaleźć słabe gry tego tytułu. Jeżeli równie istotna dla Was, co dla mnie, jest oprawa wizualna, to produkt Snowman z całą pewnością sprosta Waszym oczekiwaniom. Grę utrzymano w klimacie kreskówkowym, lecz efekty jakie wykorzystano potarfią nie raz odciągnąć wzrok od trasy, którą pokonujemy naszym bohaterem na snoawboardzie. Obrazki z Alp, które oglądamy o każdej porze dnia i nocy są fenomenalne, a mnie najbardziej spodobały się zachody słońca, których jestem sympatykiem. Dodatkowo podziwiać można też zmieniające się warunki pogodowe - śnieżyce czy burze z piorunami robią wrażenie!

Zadanie, które stoi przed nami jest trudne i łatwe zarazem. Pokonując kolejne metry ośnieżonych stoków, choć nie tylko, musimy dogonić i zatrzymać jak najwięcej lam, które uciekły. Po drodze należy uważać na stosy kamieni czy przełęcze, które pokonujemy w locie dzięki odpowiednim najazdom. Jak już wspomniałem, na trasie napotkamy przeróżne tereny - zalesione, pełne ruin oraz niewielkie miasteczka.

Czekają też na nas tricki, które możemy wykonywać na desce jak backflip czy grind po przeróżnych powierzchniach jak domy czy liny. To wszystko uatrakcyjni aż 6 snowboardzistów obecnych w grze, z których każdy ma własny styl jazdy i portfolio sztuczek. Cieszy mnie także podejście twórców do zakupów wewnątrz gry - zastosowany został "staromodny" model, w którym walutą są punkty zdobywane za jazdę, rozgrywkę. Dotcyzy to jednak tylko wersji na iOS-a, ponieważ w wydaniu na Androida istnieje opcja wydania prawdziwych złotówek.

Alto's Adeventure jest uznawana za najlepszą gier mobilnych w historii. Myślę, że skoro padły takie opinie, to chyba najlepiej będzie samemu przekonać się, czy są prawdziwe. Spodziewam się, że nie będziecie żałowali.

Alto's Adventure w Google Play oraz App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu