E-commerce

Allegro zamyka swoją księgarnię ebooki.allegro

GU
Grzegorz Ułan
7

Otrzymaliśmy właśnie informację, że uruchomiona ponad dwa lata temu księgarnia ebooki.allegro kończy działalność sprzedażową z dniem 23.12.2014, czyli jeszcze przed świętami. Pisaliśmy o tym serwisie z chwilą jego udostępnienia. Była to taka wirtualna księgarnia, gdzie mogliśmy zakupić ebooki i c...

Otrzymaliśmy właśnie informację, że uruchomiona ponad dwa lata temu księgarnia ebooki.allegro kończy działalność sprzedażową z dniem 23.12.2014, czyli jeszcze przed świętami.

Pisaliśmy o tym serwisie z chwilą jego udostępnienia. Była to taka wirtualna księgarnia, gdzie mogliśmy zakupić ebooki i czytać je na dowolnym urządzeniu poprzez zintegrowane aplikacje mobilne.

wosk

Od nowego roku Allegro zmienia model biznesowy i ebooki będzie można kupować bezpośrednio w serwisie Allegro wyłącznie u największych e-księgarni w Polsce. Jacek Weichert, product manager w serwisie Allegro.pl tak tłumaczy nadchodzące zmiany:

Zmieniamy się, ponieważ z jednej strony chcemy dostarczyć czytelnikom jeszcze więcej tytułów w atrakcyjnych cenach, a z drugiej zaskakiwać ich wyjątkowymi projektami i premierami.

Skoncentrowanie się na organizowaniu sprzedaży w ramach platformy Allegro pozwoli nam te cele zrealizować.

Zapytałem jeszcze Jacka Weicherta, ale co tak naprawdę się zmieni od technicznej strony i jaki jest prawdziwy powód tej decyzji? Bo z tego, co rozumiem, ruchem tym pozbywają się współpracy bezpośrednio z Wydawnictwami i będą teraz współpracować wyłącznie z e-księgarniami.

Oto odpowiedź jaką otrzymałem:

Allegro postanowiło zmienić model biznesowy i wycofuje się ze sprzedaży bezpośredniej ebooków. Od nowego roku na Allegro sprzedawać będą największe polskie e-księgarnie. Dzięki temu uda się spełnić marzenie Kamila Mizery z AntyWeb, ponieważ nareszcie cała oferta pojawi się w jednym miejscu. Zakupy będą wygodne, szybkie, bezpieczne i atrakcyjne cenowo, przy czym zmiana modelu będzie dobra dla całego rynku.

Allegro wspólnie z innymi e-księgarniami chce skupić się na promocji treści cyfrowych. Pomocne w tym będzie doświadczenie w prowadzeniu księgarni ebooki.allegro, dzięki któremu Allegro lepiej rozumie swoich Partnerów i ma świadomość ograniczeń, hamujących rozwój rynku ebooków. Dzięki sile swojej marki, bardzo wysokim wynikom sprzedaży e-czytników oraz temu, że jest największą księgarnią i antykwariatem w polskim e-commerce, ma wszelkie zasoby, aby korzystnie wpłynąć na rozwój tego wciąż małego, ale dynamicznego rynku.

W mojej ocenie jednak, taki ruch przecież może tylko zwiększyć ceny sprzedawanych pozycji, a nie je uatrakcyjnić, bo dochodzi do tego kolejny pośrednik - Autor-Wydawnictwo-e-księgarnia-portfel klienta. No nic, zobaczymy z czasem, jak to się przełoży na nową ofertę sprzedaży ebooków, której od nowego roku możecie się spodziewać już bezpośrednio na stronach Allegro.pl.

ebookis

Zatrzymanie sprzedaży na ebooki.allegro nie pozbawi Was z dnia na dzień już zakupionych pozycji - do 31.03 macie czas na pobranie zakupionych przez siebie ebooków ze swoich półek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu