E-commerce

Na Allegro, co 10 sekund sprzedają się gry na konsole, a co dwie… kosmetyki

GU
Grzegorz Ułan
1

Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad jakimś prezentem dla bliskich na nadchodzące święta, być może poniższa infografika, którą otrzymaliśmy właśnie od Allegro, natchnie Was jakoś do tego, przynajmniej w kwestii wyboru odpowiedniej kategorii Waszych poszukiwań. Według Allegro prawdziwy boom sprzeda...

Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad jakimś prezentem dla bliskich na nadchodzące święta, być może poniższa infografika, którą otrzymaliśmy właśnie od Allegro, natchnie Was jakoś do tego, przynajmniej w kwestii wyboru odpowiedniej kategorii Waszych poszukiwań.

Według Allegro prawdziwy boom sprzedażowy rozpocznie się dopiero w najbliższą niedzielę i poniedziałek (?), ale zwiększona sprzedaż notowana jest już od połowy listopada. W tym czasie liczba wystawionych ofert wzrasta nawet o 25% rok do roku, a liczba odwiedzających Allegro użytkowników jest wyższa o 20% niż zazwyczaj. Co kupują Polacy na święta w tym okresie?

Wygląda na to, że to głównie mężczyźni bardziej wygodnie podeszli do tematu i wolą online zaopatrzyć się w prezenty niż spędzać długie godziny na wycieczkach sklepowych. Przodują tu drobne artykuły AGD, perfumy, makijaże, biżuteria damska, galanteria i dodatki, zabawki, kosmetyki pielęgnacyjne i na końcu gry na konsole. Brakuje mi tu typowo męskich kategorii, gadżetów czy technologicznych zabawek, stąd moje przypuszczenia, co do najpopularniejszej płci w tych wyborach. Statystyki Allegro pokazują jednak, że kobiety kupują o 12% więcej produktów niż mężczyźni, ale wiemy jak to jest z tymi statystykami kont, nigdy nie wiadomo do kogo tak naprawdę należą:).

Średni wydatek na transakcję w najpopularniejszych kategoriach to 100 zł, czyli pokrywa się to raczej z ogólnym trendem, nie przesadzamy tu zbytnio z kosztami i dobrze, bo już miałem wrażenie, że sam będę musiał zrewidować swoje pomysły na prezenty.

Tymczasem zapraszam Was już do zapoznania się z poniższą infografiką. Oj czuć już ten czas przedświąteczny, mam nadzieję, że i Wam się już powoli udziela.

allegro_2014-12-04_swieta_v4i_PL

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu