E-commerce

Allegro Biznes - nowa wersja Allegro dla firm. Miesięczny pakiet Allegro Smart! zdrożeje do 11 zł

Grzegorz Ułan
Allegro Biznes - nowa wersja Allegro dla firm. Miesięczny pakiet Allegro Smart! zdrożeje do 11 zł
3

Niemal już z comiesięczną częstotliwością Allegro wprowadza istotne zmiany w funkcjonowaniu swojej platformy sprzedażowej. Po zmianach od 4 grudnia i 4 stycznia czas na kolejne nowości na Allegro, które czekają nas w ciągu najbliższego miesiąca.

Z poprzednimi zmianami możecie zapoznać się w tym wpisie - Koniec z darmowym nadawaniem przesyłek do Paczkomatów w ramach Allegro Smart!

Allegro Biznes, czyli Allegro dla firm

Allegro Biznes to nowa wersja serwisu dla firm, która uruchomiona zostanie 8 lutego 2021 roku. Będą mogli z niej korzystać firmy, zarówno kupujące jak i sprzedające na Allegro wystarczy, że będą posiadały konto firmowe.

Dagmara Brzezińska-Marcu, Commercial Category Management Director w Allegro:

Każdego miesiąca co czwarta firma w Polsce robi zakupy na Allegro. Dzięki Allegro Biznes ich „podróż konsumencka” będzie teraz jeszcze lepsza. Możliwość samodzielnego i szybkiego wyboru produktów w połączeniu z bardzo bogatą ofertą w konkurencyjnych cenach oraz wygodnymi dostawami - elementy tak ważne w naszych codziennych, prywatnych zakupach - nie były do tej pory dostępne w przypadku zakupów firmowych. Ponieważ jednak klienci, poza życiem zawodowym, przyzwyczaili się do określonego standardu zakupów online, ta luka doprowadziła do szybkiego rozwoju funkcji i usług, takich jak Allegro Biznes, skierowanych do klientów B2B.

Dla kupujących, korzystanie z Allegro Biznes pozwoli na skorzystanie z hurtowych cen i rabatów na cały koszyk zakupowy u wybranych sprzedających na tej platformie. Do tego porównywarka cen netto tych samych towarów od wielu sprzedających, wystawiających faktury VAT oraz wydłużony okres zapłaty do 60 dni w ramach odroczonej płatności dla firm.

Z kolei sprzedający na Allegro Biznes uzyskają łatwiejszy dostęp do do tysięcy klientów biznesowych oraz indywidualnych i natychmiastową zapłatę za towar zakupiony w ramach odroczonej płatności dla firm.

Szybkie dostawy w Allegro Smart! - Kurier PickPack

Również od 8 lutego w metodach dostawy Allegro Smart! pojawi się nowa opcja - Kurier PickPack. Początkowo dostępna będzie dla sprzedających i kupujących na terenie Warszawy, a terminie późniejszym dla innych miejscowości w Polsce.

Nowa metoda dostawy pozwoli na wysyłkę i otrzymanie zakupionego towaru tego samego dnia. Domyślnie godziny dostawy ustawione będą pomiędzy 18:00 a 22:00, a dokładny czas dostawy klienci otrzymają SMS-em lub e-maile, ustalonej w zależności o godziny składanego zamówienia.

Jaki koszt tej usługi będzie po stronie sprzedających? Minimalny koszt takiej dostawy jaki można ustawić to 0,01 zł, a maksymalny 14,99 zł. W ramach Allegro Smart! Allegro bierze na siebie koszt do maksymalnie 11 zł, kwota powyżej będzie leżała po stronie sprzedawców.

Niższe opłaty za wyróżnienie w kategorii Motoryzacja na Allegro Lokalnie

Dobra informacja dla sprzedających w kategorii Motoryzacja na Allegro Lokalnie. Od 8 lutego obniżone zostaną ceny za wyróżnienie ofert w pakiecie Turbo - z 39,90 zł na 19,90 zł oraz w pakiecie Nitro - z 59,90 zł na 29,90 zł.

Nowa cena miesięcznego pakietu Allegro Smart!

Na koniec z istotnych zmian, tym razem tylko dla kupujących - Allegro podwyższa opłatę miesięczną za usługę darmowych dostaw i zwrotów Allegro Smart. Dobra wiadomość jest taka, że nowa opłata dotyczy tylko nowych klientów Allegro oraz fakt, że nie zmienia się przy tym opłata za roczny dostęp do usługi.

Najwyraźniej Allegro chce tym samym skłonić klientów do wykupywania właśnie rocznego pakietu, gdyż ten miesięczny stał się właśnie mniej opłacalny. Dotychczas za Allegro Smart! na miesiąc trzeba było zapłacić 8,99 zł, od 25 sierpnia pakiet ten będzie kosztował 10,99 zł. Więc jeśli ktoś kupuje na Allegro w różnych miesiącach roku, bardziej opłacalne będzie skorzystanie z rocznego pakietu za 49 zł.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu