E-commerce

Allegro zmienia popularną kategorię. Skorzystają kupujący

Grzegorz Ułan
Allegro zmienia popularną kategorię. Skorzystają kupujący
0

Allegro poinformowało na swoich stronach o kolejnej zmianie na tej platformie sprzedażowej. Dotyczy ona wystawiania ofert, a więc sprzedawców, ale skorzystają na tym kupujący.

Mnogość marek i modeli smartfonów w ofertach sprzedażowych na Allegro powoduje, że odszukanie interesującej nas pozycji bywa utrudnione, a często też szukając konkretnego modelu w konkretnej kategorii, wyniki wyszukiwania i tak mieszają się z zupełnie innymi modelami smartfonów.

Allegro postanowiło w końcu coś z tym zrobić i zmieniło zupełnie model dodawania urządzeń przez sprzedawców, wyodrębniając w formularzu nowych ofert w kategorii: Smartfony i telefony komórkowe, zarówno markę smartfona, jak i jego model.

Dla przykładu, w przypadku dodawania oferty sprzedaży smartfona Apple iPhone 12, będzie to wyglądało następująco:

Po zmianie wystawiasz ofertę w kategorii Elektronika – Telefony i Akcesoria – Smartfony i telefony komórkowe. W parametrze Marka wybierasz Apple, a w parametrze Model wybierasz iPhone 12. Kupujący zobaczą Twoją ofertę w kategorii Elektronika – Telefony i Akcesoria – Smartfony i telefony komórkowe – Apple – iPhone 12.


Ta zmiana wejdzie w życie 22 stycznia, pytanie co z aktualnymi i aktywnymi ofertami sprzedaży smartfonów i telefonów komórkowych?

Okazuje się, że nie przysporzy to dodatkowej pracy sprzedawcom, Allegro automatycznie uzupełni aktywne oferty sprzedaży o nowe parametry obowiązkowe, a więc o markę i model dodanego już urządzenia.

Jeśli automat tu nie zadziała, bo dana oferta przyporządkowana została obecnie do ogólnej kategorii, zostanie ona umieszczona pod pasującą do danego modelu marką, według poniższego klucza:

Twoja oferta znajduje się w kategorii Elektronika – Telefony i Akcesoria – Smartfony i telefony komórkowe – Apple – Inne modele. Po zmianie wyświetlamy Twoją ofertę w kategorii Elektronika – Telefony i Akcesoria – Smartfony i telefony komórkowe – Apple.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news