E-commerce

Podczas Allegro Smart! Week klienci oszczędzili blisko 70 mln złotyc

Kamil Świtalski
Podczas Allegro Smart! Week klienci oszczędzili blisko 70 mln złotyc
2

Allegro Smart! Week okazał się wielkim sukcesem. Allegro chwali się liczbami i zdradza, które z produktów cieszyły się największym zainteresowaniem.

Allegro Smart Week już za nami. Akcja okazała się ogromnym sukcesem, a właściciele największego portalu akcyjnego w Polsce mają powody do radości, tak samo zresztą jak sami użytkownicy którzy dzięki promocjom mieli zaoszczędzić blisko 70 milionów złotych podczas zakupów.

Allegro Smart! Week 2021 - udało się pobić zeszłoroczne rekordy

W ubiegłym roku akcja cieszyła się ogromną popularności i dzięki fantastycznym ofertom - przyciągnęła do siebie dziesiątki nowych abonentów Allegro Smart! W tym roku udało się pobić rekordy — i między 27 września, a 3 października klienci kupowali blisko... trzy miliony produktów dziennie. Trwające w czasie Smart! Week obniżki w połączeniu z bezpłatnymi dostawami będącymi jednym z bonusów abonamentu pozwoliły zaoszczędzić blisko 70 milionów złotych.

Ciekawe prezentują się dane związane ze sprzedawcami. Ci, którzy korzystali z ofert promocyjnych, sprzedawali o 72% produktów więcej, niż na co dzień.Co więcej - 80% sprzedaży na platformie w ramach Smart! Week należy do sprzedawców zewnętrznych - średnich oraz małych przedsiębiorców. Strona główna Allegro podczas festiwalu odwiedzana była średnio siedem razy na sekundę!

Chcemy oferować klientom najlepsze ceny, szeroki wybór produktów i doskonałą jakość dostaw. W tym roku pobiliśmy kolejny rekord. W czasie Smart! Week nasi klienci kupowali średnio 3 mln produktów dziennie. Największą popularnością cieszyły się kategorie: dom i ogród, zdrowie i uroda, supermarket oraz oczywiście elektronika. Wynika stąd, że Allegro stało się miejscem, w którym Polacy kupują wszystko, czego potrzebują – od produktów codziennego użytku po wymarzony sprzęt elektroniczny czy gry. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez naszych sprzedających. W ciągu ostatniego roku intensywnie pracowaliśmy nad ulepszeniem metod i mechanizmów pozyskiwania ofert, aby zapewnić klientom jeszcze lepsze ceny. Wspólnie ze sprzedawcami przygotowaliśmy ponad 2 mln ofert w atrakcyjnych cenach – mówi Aleksandra Sroka-Krzyżak, Strategy Director w Allegro.

Jakie przedmioty cieszyły się największą popularnością podczas Allegro Smart! Week?

W oficjalnej wiadomości prasowej przedstawiciele Allegro zdradzają co cieszyło się największym powodzeniem podczas wielkich wyprzedaży. Najszybciej sprzedał się... zestaw Lego Speed Champions Ferrari F8 Trubtio — cały nakład zniknął w 11 sekund. Zaraz za nim był odkurzacz Xiaomi Dreame V11, który wyprzedał się w... niecałą minutę - i jako wielomiesięczny użytkownik tego modelu, w ogóle mnie to nie dziwi. Ale na tym jeszcze nie koniec - oto llista cieszących się największą popularnością przedmiotów wśród klientów:

  • Konsola Microsoft Xbox Series S
  • Smartfon Apple iPhone 12
  • Konsola Nintendo SWITCH
  • Smartband Xiaomi Mi Smart Band 6
  • Ekspres automatyczny De'Longhi
  • Odkurzacz Xiaomi Roborock S5 Max
  • Smarfon Realme narzo 30A
  • Odkurzacz Mi Robot Vacuum Mop Pro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu