E-commerce

Dzięki Allegro Smart! zaoszczędziliście już na dostawach ponad 5,2 mld zł

Grzegorz Ułan
7

Już za dwa tygodnie rusza coroczny festiwal cenowych okazji - Allegro Smart! Week, który potrwa przez tydzień. To kolejna okazja nie tylko na tanie zakupy, ale i oszczędności na dostawach, dzięki usłudze Allegro Smart!.

Allegro Smart! Week rozpocznie się 10 października, czyli już za dwa tygodnie, i potrwa do 16 października. Przy okazji tej akcji, na której będzie można upolować liczne cenowe okazje, Allegro podzieliło się z nami danymi odnośnie użytkowników Allegro Smart!, wszak Smart! Week przygotowany jest specjalnie dla nich.

Aktualnie na Allegro dostępnych jest 160 milionów ofert z oznaczeniem Smart!, a przez 4 lata działania usługi Allegro Smart!, jej użytkownicy zaoszczędzili na dostawach ponad 5,2 mld zł. Rekordzista zaoszczędził dzięki Allegro Smart! już niemal... 350 tysięcy złotych.

Najpopularniejszą kategorią zakupową, z której korzystają użytkownicy Allegro Smart! jest „Dom i ogród”, a najczęściej swoje zakupy robią w poniedziałki o 11:00.

5,2 mld zł robi wrażenie, ale jeszcze większe progres jaki udało się osiągnąć w popularyzacji usługi Allegro Smart!. Pod koniec czerwca dzieliłem się Wami danymi historycznymi oraz zrzutami z panelu na Allegro od samych użytkowników - Allegro: Średnia oszczędność dzięki Allegro Smart! to 800 zł. Rzeczywistość? Zobaczcie sami.

W dużym skrócie, po półtora roku od premiery Allegro Smart, w lutym 2020 roku, użytkownicy tej usługi zaoszczędzili na dostawach 0,5 mld zł, a rekordzista 90 tysięcy złotych w rok. Na koniec wakacji 2021 roku kwota oszczędności urosła do 2,8 mld zł, rekord na jednym z kont - 185 tysięcy złotych. Z kolei dane z lutego już tego roku mówiły o 4 mld zł. Tak więc przez ostatnie w pół roku, oszczędności na dostawach w ramach Allegro Smart! powiększyły się o 1,2 mld zł, do kwoty 5,2 mld zł.

To działa, świadczą o tym nie tylko te liczby, a i sami użytkownicy dają temu wyraz. Smart! to jedna z najlepiej ocenianych przez nich usług na Allegro, w badaniu satysfakcji klientów (NPS), osiągnęła poziom aż 92 punktów.

Jak widać na zrzutach z panelu Allegro od użytkowników Allegro Smart!, które zamieścili pod jednym z wpisów na Twitterze, kwoty oszczędności na pojedynczych kontach są imponujące, sięgają nawet do 8 tysięcy złotych.

Dzięki zbliżającemu się Allegro Smart! Week, oszczędności użytkowników „smarta” powinny jeszcze bardziej wzrosnąć, obniżki przy ofertach z oznaczeniem “Smart! Only” będą sięgać aż 50%, a każdego dnia trwania akcji, będą pojawiać się nowe.

Darmowe dostawy i zwroty oraz coroczny festiwal promocji to jednak nie wszystko. Posiadacze Allegro Smart! mają również dostęp do codziennie aktualizowanych, limitowanych ofert Smart! (Smart! Okazje). Łącząc usługę z nowatorskim programem Allegro Pay, mogą też liczyć na specjalną ofertę darmowego rozbicia zapłaty na trzy raty. Ponadto, Smartowicze z zacięciem sportowym, rozrywkowym i kulturalnym mają możliwość zakupu biletów na eBilet.pl w specjalnych przedsprzedażach.

Jak stać się użytkownikiem Allegro Smart! i wziąć tym samym udział w Smart! Week już za dwa tygodnie? Jeśli nie korzystaliście do tej pory z tej usługi, możecie aktywować ją zupełnie za darmo na okres 3 miesięcy. W tym czasie możecie skorzystać z pięciu darmowych dostaw.

Pozostali klienci Allegro mogą wykupić Allegro Smart! na miesiąc za 10,99 zł lub na rok za 49,99 zł, już bez żadnych limitów darmowych dostaw. W ramach Allegro Smart! uzyskacie darmowe dostawy kurierskie i do automatów paczkowych oraz punktów odbioru (lista na zrzucie powyżej), wystarczy tu złożenie zamówienia u jednego sprzedawcy na kwotę przekraczającą 40 zł.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu