Akcja Partnerska

Allegro Smart Student to usługa, która się po prostu opłaca

DP
Dawid Pacholczyk
0

Rok 2020 jest ciekawy…aż za ciekawy. Wolałbym, żeby było nudniej, ale nie mam na to żadnego wpływu. Na początku pandemii miałem nadzieję, że przemęczymy się kilka tygodni i jakoś to dalej pójdzie. Niestety bardzo się myliłem. Efekt? Obserwuję u siebie zmianę pewnych schematów zachowań. Jednym z nich jest dużo częstsze spoglądanie na zakupy online. Tak wiem, to nic odkrywczego. Jednak ciekawe jest, gdzie te zakupy zacząłem robić.

Wiem, że zabrzmi to dla wielu was śmiesznie, ale książki zawsze lubiłem kupować osobiście. W ogóle sporo rzeczy lubiłem kupować samemu w sklepie. Jednak dobrze mieć kontakt z niektórymi produktami zanim wyda się na nie ciężko zarobione pieniądze. Nie jest to taka trudna i męcząca wyprawa, jak wielu się wydaje, szczególnie biorąc pod uwagę, że i tak codziennie jestem w ruchu — a raczej byłem. Jednak z wiadomych przyczyn stało się to dużo bardziej skomplikowane i przerzuciłem się na online jak chyba wszyscy obecnie. Problem w tym, że kiedy chcemy kupić coś niszowego lub coś, co nie jest do zamówienia w dużych sklepach internetowych to w wielu wypadkach obsługa czy same doświadczenia ze sklepem nie stoją na wysokim poziomie. Dlatego postanowiłem poszukać innego rozwiązania.

Allegro mocno się zmieniło

Przyznam, że długi czas nie kupowałem nic na Allegro i wiele rzeczy, które są tam zapewne od dawna, były dla mnie nowością. Od kilku miesięcy moje nawyki zakupowe mocno się zmieniły i obecnie poszukiwanie produktu zaczynam właśnie od tego miejsca.

Sprawa jest prosta: otrzymuje spójny interfejs, duży wybór sklepów, szeroką ofertę, prostą obsługę, a przede wszystkim filtr, który pozwala mi wyszukać te sklepy, które dostarczą mi produkty tego samego dnia, a w najgorszym wypadku następnego.

Okazało się, że przerzuciłem się tak mocno na zakupy na Allegro, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem był zakup Allegro Smart! i powiem Wam szczerze, że na razie uważam to za bardzo dobrą decyzję. Jest to o tyle ważne, że przed zakupem tego produktu broniłem się jakiś czas. O ile dostrzegałem logikę i korzyści z niego płynące, o tyle ilość rzeczy zamawianych z tego portalu rzeczy nie była tak duża, żeby to miało znamiona sensu.

No dobra, ale po co ten przydługawy wstęp? Po to, żeby opowiedzieć Wam o nowej ofercie największej platformy e-commerce w Polsce, jaką jest Allegro Smart! Student, czyli specjalnym produkcie kierowanym — jak sama nazwa wskazuje — do studentów.

Allegro Smart! Student: odgrzewany kotlet czy coś sensownego?

Niestety dla mnie już za późno, żeby skorzystać z tej oferty. Mimo długiego stażu uczelnianego w roli studenta, ten etap życia pozostawiłem za sobą. Allegro Smart! Student to bardzo ciekawa oferta kierowana do studentów, która wychodzi naprzeciw ich potrzebom.

Oczywiście, jej fundament bazuje na tradycyjnym Allegro Smart!, jednak jest ona uszyta na miarę pod nową grupę odbiorców i niesie ze sobą kilka dodatkowych benefitów. Ale co to w ogóle daje? W wielkim skrócie:

  • Wszystkie elementy tradycyjnego Allegro Smart!
  • 6-miesięczny, darmowy okres próbny
  • Benefity od zewnętrznych partnerów (ich pełną listę znajdziesz na końcu tego artykułu)
  • Atrakcyjna cena rocznego pakietu. Jedynie 39 zł zamiast 49 zł.

Allegro Smart! Student w szczegółach

Przyglądając się ofercie jako całości, nasuwa mi się jedno zdanie na myśl: to się po prostu opłaca!

Po pierwsze, każdy student otrzyma nielimitowaną liczbę bezpłatnych dostaw do tysięcy Paczkomatów i Punktów odbioru w całej Polsce i to uważam za najważniejszy punkt. Dlaczego? Bo już dzięki samej oszczędności na dostawach, całe Allegro Smart! Student bardzo szybko się zwraca, szczególnie gdy robimy dużo zakupów online.

Idąc dalej, możemy liczyć na bezpłatny zwrot przesyłek zamawianych przez Allegro. Niestety (a raczej stety!), tutaj nie mam doświadczenia i nie powiem Wam jak to działa w praktyce. Nigdy nie przyszło mi cokolwiek zwracać i oby ten stan spraw utrzymał się bez zmian.

Warto dodać, że użytkownicy Allegro Smart! Student będą obsługiwani w sposób priorytetowy w przypadku, gdy składają wniosek w ramach Programu Ochrony Kupujących. Cała procedura zajmie max 2 dni robocze.

No i przechodzimy do sedna sprawy. Rejestrujecie się w programie bez dodawania karty płatniczej i macie 6 miesięcy na zapoznanie się z ofertą. Allegro nic nie przedłuży z automatu. Jeśli nie spodoba wam się produkt, to po prostu rezygnujecie, a jeśli będziecie chcieli z niego korzystać, to macie do zapłacenia jedynie 39 zł rocznie, czyli 3,25 zł miesięcznie. Jakby nie patrzeć, mówimy tu o darmowych dostawach w cenie zwykłego piwka w sklepie. To dobry deal.

Ok, jeśli przykład z piwem do Ciebie nie przemawia, to spróbuję inaczej. Allegro Smart! Student ma sens, tylko jeśli wykonujesz zakupy na Allegro. W tym nie ma nic odkrywczego. Możesz mieć jednak obawę, że zakupów trzeba robić dużo, aby to się opłacało. Nic bardziej mylnego. Za cały pakiet płacisz 3,25 zł, a przeciętny koszt dostawy wynosi 8,99 zł (Paczkomat). Zamawiając jedną przesyłkę miesięcznie i tak jesteś do przodu, bo nie płacisz za dostawę, a jednie 3,25 zł za pakiet.

Dedykowane oferty

Wspominałem też o dedykowanych ofertach, dlatego warto, żebym rozszerzył cały temat. W ramach Allegro Smart! codziennie można korzystać ze specjalnych ofert i promocji podczas festiwali zakupowych. Wystarczy nadmienić, że klienci tego programu w samym pierwszym półroczu 2020 zaoszczędzili blisko 540 milionów złotych.

Do tego dochodzą limitowane okazje: Limitowane Smart!. Codziennie o godzinie 20:00 (akurat po pracy i wykładach), abonenci mają dostęp do wyjątkowych ofert z zakresu m.in. artykułów codziennego użytku, kosmetyków, książek, ubrań, sprzętu elektronicznego i AGD.

Jak wykupić Allegro Smart! Student?

Wykupienie abonamentu jest banalnie proste. Zajmie Ci to ok. 15 minut, czyli bez problemu zmieścisz temat między zajęciami. Wystarczy wejść na stronę Allegro i wyrazić chęć dołączenia. Logujesz się na swoje konto i w pierwszym kroku musisz podać nazwę swojej uczelni.

Następnie wypełniasz krótki formularz, w którym podajesz imię, nazwisko oraz numer albumu. Program kierowany jest tylko do studentów, tak więc trzeba potwierdzić, że faktycznie nim jesteśmy. Dlatego Allegro prosi o dodanie zdjęcia naszej legitymacji uczelnianej. Zasadniczo to wszystko. Możemy się cieszyć 6-miesięcznym okresem próbnym, a decyzję czy chcemy płacić, czy nie zostawić na kolejny semestr.

Allegro Smart! Student: benefity od zewnętrznych partnerów

Obiecana lista benefitów:

  • -20% na bilety Flixbusa
  • -20% na bilety w Multikinie, fotel VIP w cenie zwykłego
  • specjalny zestaw w barze Multikina za jedyne 12,90 zł
  • -20% na przejazdy wszystkimi pojazdami Blinkee.city
  • 7 GB dodatkowego internetu dla obecnych klientów T-Mobile, Heya i dedykowana oferta dla nowych

 

Artykuł napisany przy współpracy z Allegro

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: