E-commerce

Allegro Polecony InPost zmienia się w Allegro MiniPaczka InPost - będzie drożej, ale ciężej

Grzegorz Ułan
Allegro Polecony InPost zmienia się w Allegro MiniPaczka InPost - będzie drożej, ale ciężej
40

Allegro Polecony InPost to jedna z usług oferowanych przez InPost we współpracy z Allegro, zawiązanej w listopadzie 2014 roku. Oferowała dostarczanie listów o sumie wymiarów 65 cm i wadze do 1 kg w ciągu 3 dni, za cenę 3,20 zł. Teraz usługa ta powoli będzie wycofywana, a zastąpi ją nowa o nazwie MiniPaczka InPost.

Allegro Polecony InPost - tak było

Allegro MiniPaczka InPost - tak będzie

Zmieni się nie tylko nazwa, ale i parametry przesyłek, no i cena. Nowa forma dostaw, dostępna będzie dla sprzedawców na Allegro od 22 lutego. Zwiększy się maksymalny rozmiar przesyłek oraz waga z 1 kg do 2 kg. Cena ustalona została na poziomie 5,85 zł netto oraz pozostała opcja darmowych zwrotów i 3-dniowy termin doręczenia

Kilka dni temu na stronach Allegro pojawił się komunikat, że całość usług w zeszłym roku w ramach InPost Allegro miały 20% udziału w dostępnych ofertach na Allegro. To dość sporo, bo odsetek ten podwoił się w porównaniu z końcem 2015 roku.

Nie wiadomo ile z tego przypada na Allegro Polecony InPost, ale wiemy, że nie cieszył się ostatnio dobrą prasą, sami sprzedawcy narzekali na nieterminowość ich dostarczania. Być może więc zmiana ta ma na celu delikatny rebranding usługi, źle kojarzonej przez sprzedawców, no i klientów.

Zobaczymy, czy to się uda. Sprzedawcy od dziś będą mogli już edytować swoje ceny za Allegro Poleconego Inpost, a 22 lutego zniknie ona całkowicie, w jej miejsce pojawi się Allegro MiniPaczka Inpost.

Źródło: dlahandlu.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu