E-commerce

Nowy system komentarzy na Allegro od 25 stycznia

Grzegorz Ułan
Nowy system komentarzy na Allegro od 25 stycznia
69

To ważna zmiana w tym serwisie aukcyjnym, bo komentarze użytkowników to fundamentalna część Allegro. Teraz system komentowania czeka diametralna zmiana, a mianowicie oceniać będą mogli tylko kupujący, skróceniu ulegnie też okres zbierania ocen i znikną oceny neutralne.

Od 25 stycznia ocenę transakcji będą mogli wystawić tylko kupujący (Allegro udostępni też mechanizm chroniący sprzedawców przed komentarzami nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości), a od lutego skróci się okres zbierania ocen do ostatnich 12 miesięcy (teraz jest cała historia konta) oraz zlikwidowane zostaną komentarze neutralne.

W dalszym okresie Allegro planuje udostępnienie sprzedającym cząstkowych ocen sprzedaży (zgodność przedmiotu z opisem, kontakt ze sprzedającym, czas realizacji zamówienia, koszt wysyłki) wystawianych przez kupujących oraz skróci się czas na wystawianie ocen do 90 dni. Ponadto od kwietnia ocenę będzie mógł wystawiać wyłącznie kupujący, który dokonał pełnej aktywacji konta na Allegro.

Paweł Klimiuk, dyrektor komunikacji korporacyjnej Allegro:

Zdecydowaliśmy się wprowadzić tak daleko idące zmiany, ponieważ wierzymy, że dzięki temu serwis Allegro będzie jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla 16 milionów Polaków, którzy każdego miesiąca odwiedzają Allegro. Nowe zasady przyniosą korzyści zarówno kupującym jak i sprzedającym. Chcemy, by kupujący na pierwszy rzut oka wiedzieli, jaką jakość obsługi oferuje im dany sprzedający, czy szybko realizuje wysyłkę, czy rzetelnie opisuje oferty i czy jest uprzejmy. Nowy system komentarzy pokaże, jaka jest jakość obsługi sprzedawcy tu i teraz, a nie na przestrzeni ubiegłych lat. Jest to rozwiązanie lepsze, niż obecne, ponieważ jakość obsługi zmienia się w czasie. Wyeliminuje to także tych sprzedających, którzy w przeszłości uzyskali dobre oceny, a obecnie obniżyli jakość.

Więcej szczegółów dotyczących wprowadzanych zmian znajdziecie na stronach Allegro.

Źródło: inf. prasowa

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

komentarzeallegrohotwklejka