E-commerce

Allegro Lokalnie z miesięcznym opóźnieniem, ale już działa!

Grzegorz Ułan
Allegro Lokalnie z miesięcznym opóźnieniem, ale już działa!
65

Konkurencja dla OLX.pl w wykonaniu Allegro wystartowała, nie wiem dokładnie kiedy, ale sprawdzałem w zeszłym tygodniu ostatnio i jeszcze była zaślepka. Dziś sprawdziłem przekierowanie ze źródłowego linku allegro.pl/kampania/lokalnie, które przekierowuje już na nową domenę Allegro Lokalnie.

Uruchomienie nowego serwisu Allegro Lokalnie zapowiadaliśmy Wam w połowie sierpnia, wtedy licznik na ich stronie wskazywał 16 września, jako termin startu, trochę się to przeciągnęło, ale już działa - można już korzystać z ogłoszeń lokalnych Allegro Lokalnie.

Jeśli macie konto na Allegro, w nowym serwisie nie będziecie musieli zakładać kolejnego, wystarczy zalogować się w nim na dane z Allegro. Na Allegro Lokalnie znajdziecie ogłoszenia z Waszej okolicy wystawione przez przez osoby prywatne. Wystawienie takiego ogłoszenia będzie bezpłatne, ale tylko w przypadku, gdy zadeklarujemy w nim płatność gotówką i odbiór osobisty.

Jeśli będziemy chcieli dodać do naszego ogłoszenia płatności online czy możliwość wysyłki sprzedanego towaru do odbiorcy, zapłacimy minimum 10% wartości przedmiotu, ale maksymalnie 50,00 zł i tylko w przypadku udanej transakcji sprzedaży.

Francois Nuyts, prezes Allegro:

Allegro Lokalnie to nowy standard zakupów w sieci jeżeli chodzi o prywatnych użytkowników. Zapewniamy taki sam poziom wygody i bezpieczeństwa, którym mogą cieszyć się klienci na Allegro. Korzystanie z serwisu jest bardzo łatwe tworząc Allegro Lokalnie wracamy do naszych korzeni i do tego, co zawsze robiliśmy najlepiej. 20 lat temu Allegro powstało jako miejsce, gdzie ludzie z całej Polski mogli spotkać się w sieci i robić zakupy. Dzięki projektom, takim jak Allegro Lokalnie, możemy upewnić się, że dwie dekady później nadal wyprzedzamy oczekiwania klientów.

Niektóre oferty nadal przekierowują do głównej strony Allegro.pl, ale tylko do 31 stycznia 2020 roku, po tym dniu wszystkie prywatne ogłoszenia będą dostępne na Allegro Lokalnie, w takiej formie jak ta na powyższym zrzucie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu