Bank

Alior Bank nie działa? Spokojnie, to tylko awaria

PK
Piotr Kurek
1

Poniedziałek to nie najlepszy dzień na awarię. Tym bardziej w banku. Dziś padło na Alior Bank, który od kilkudziesięciu minut boryka się z problemami. Klienci nie mają dostępu do kont - zarówno z poziomu strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej.

Dostajemy zgłoszenia, że Alior Bank nie działa. Podobne informacje pojawiają się w serwisie Downdetector, który od kilkudziesięciu minut "świeci na czerwono". Niezadowoleni klienci zgłaszają problemy z dostępem do bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej. Nie działa system logowania, który skutecznie blokuje możliwość skorzystania z podstawowych funkcjonalności oferowanych przez instytucję.

Alior Bank nie działa. Nie można zalogować się do bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej

Utrudnienia są też w przypadku Infolinii. Problemy z połączeniem z konsultantami spowodowane są przede wszystkim przeciążeniem łącz. Klienci, którzy nie mogą dostać się do swojego konta, szukają pomocy na infolinii, która jest oblegana i nie potrafi przyjąć tylu zgłoszeń jednocześnie.

Na oficjalnym profilu Alior Bank na Facebooku pojawił się już wpis odnoszący się do doniesień o awarii. Przedstawiciele instytucji potwierdzili, że w ostatnich kilkudziesięciu minutach klienci mają utrudniony dostęp do systemów Alior Online i Alior Mobile. Na chwilę obecną nie ma żadnych dodatkowych informacji. Osoby, które nie mogą skorzystać z usług banku muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wyeliminowanie powstałych problemów. Kiedy? Tego nie wiadomo. W komunikacie podano jedynie, że "trwają prace nad przywróceniem ich prawidłowego działania".

Gdy tylko będziemy znać więcej szczegółów będziemy ten tekst aktualizować. Poinformujemy także, gdy awaria zostanie usunięta i wszystkie usługi Alior Banku działać będą prawidłowo.

Aktualizacja

O godzinie 10:30 wpis na oficjalnym profilu Banku został zaktualizowany. Widnieje informacja, że "systemy działają prawidłowo. Przepraszamy bardzo za utrudnienia". Trzeba przyznać, że technicy dość szybko poradzili sobie z usterką. Dajcie znać czy mieliście problemy z zalogowaniem się na swoje konta i czy problemy dalej występują.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: