Bank

Alior i T-Mobile Usługi Bankowe nie będą działać przez blisko dobę. Wszystkiemu winna fuzja

GU
Grzegorz Ułan
2

Weekendowe i nocne przerwy w działaniu banków zdarzają się często, ale wyłączenie bankowości internetowej i mobilnej na prawie całą dobę nie zdarza się co tydzień. Klienci Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe muszą się przygotować teraz na taką właśnie dłuższą przerwę i to nie będzie awaria.

Wszystko przez zakończenie współpracy Alior Banku i T-Mobile, o czym informowaliśmy Was na początku września. Z tego względu marka T-Mobile Usługi Bankowe znika z rynku 29 listopada 2020 roku, a jej klienci zostaną przeniesieni do systemów bankowych Alior Banku.

Wyłączenie bankowości internetowej i mobilnej

Wprawdzie Alior Bank informuje, że przeniesienie to wymaga całkowitego wyłączenia systemów bankowości internetowej i mobilnej obu banków tylko w niedzielę, a dokładniej od soboty 28.11.2020 r. o godz. 23:00 do niedzieli 29.11.2020 r. do godz. 19:00., ale jak wiemy, takie przerwy potrafią przeciągnąć się i do poniedziałku. Warto więc zadbać o to aby do jutra wykonać wszystkie ważne przelewy.

Usługi, które nie będą działać

Co ważne jeszcze w weekend - klienci obu banków, którzy to dokonują zakupów w sklepach internetowych korzystając z usługi „Płacę z T-Mobile Usługi Bankowe” lub „Płacę z Alior Bankiem”, również powinni je zrealizować przed zapowiadaną przerwą.

Co dokładnie nie będzie działać w tym czasie? Bankowość internetowa i mobilna T-Mobile Usługi Bankowe (po przerwie już nie wrócą), bankowość internetowa Alior Online, aplikacja Alior Mobile, aplikacja Alior Giełda, bankowość internetowa BusinessPro, Kantor Walutowy, Autodealing, eFX Trader, Alior Trader 2 oraz płatności BLIK.

Alior Bank zapowiada, że w czasie przerwy będą działać jedynie transakcje kartowe łącznie z wypłatami i wpłatami gotówki w bankomatach, ale bez opcji sprawdzania salda.

Ważne informacje dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe

Jeszcze ważna informacja dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe, po przerwie do systemów bankowych Aliora przeniesiona zostanie ich historia operacji, zlecenia stałe, szablony płatności, polecenia zapłaty, przelewy odroczone, limity i kody PIN kart płatniczych, statusy kart, powiadomienia o zdarzeniach na rachunkach, wyciągi, historia wiadomości.

Warto też aby przed przerwą zapoznali się z instrukcją logowania do bankowości elektronicznej Alior Banku, dostępną po zalogowaniu do obecnej jeszcze bankowości T-Mobile Usługi Bankowe. Z aplikacji Alior Mobile będą oni mogli najwcześniej korzystać od niedzieli 29.11.2020 r. od godz. 19:00, po zainstalowaniu jej z Google Play lub App Store i aktywacji konta. Ponowne korzystanie z BLIKA możliwe będzie po włączeniu go w nowej aplikacji, podobnie jeszcze raz aktywować będzie trzeba w bankowości Alior Online Profil Zaufany.

Źródło: Alior Bank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: