Płatności i bankowość

Alior Bank również upraszcza ofertę, będzie tylko jedno konto - Konto Jakże Osobiste

Grzegorz Ułan
Alior Bank również upraszcza ofertę, będzie tylko jedno konto - Konto Jakże Osobiste
25

Najpierw Bank Zachodni WBK, wprowadzając Konto Jakie Chcę pozbył się z oferty różnych innych kont, teraz Alior Bank udostępnia nowe konto dla klientów indywidualnych Konto Jakże Osobiste. Wszystko po to, by uprościć ofertę i aby klienci mogli sami skonstruować i dopasować ofertę pod siebie.

Podobnie też jak w przypadku Konta Jakie Chcę niektóre darmowe opcje dostępne będą dla klientów poniżej 26 roku życia, na przykład w przypadku braku opłat za prowadzenie konta, ale i pozostali klienci mogą się ich pozbyć wpłacając na konto minimum 1500 zł, co miesiąc. Podobnie z kartą debetową przypisaną do konta, tu warunkiem będzie dokonanie transakcji bezgotówkowych w kwocie minimum 300 zł w miesiącu.

O co chodzi z tym dopasowaniem oferty pod siebie? W zależności od tego, z jakich opcji będziecie chcieli skorzystać możecie dobrać dwie zupełnie darmowe usługi. Czyli na przykład darmowe bankomaty i zwroty za zakupy, a jak będziecie wyjeżdżać za granicę podmienić jedną z nich na bezpłatne bankomaty za granicą czy ubezpieczenie w podróży.

Michał Chyczewski, wiceprezes Zarządu, pełniący obowiązki Prezesa Zarządu:

Alior Bank wprowadził do oferty Konto Jakże Osobiste, które jest produktem w pełni wpisującym się w strategię „Cyfrowego buntownika”, zapowiadającą uproszczenie oferty produktowej zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klientów. Bank skupił się na wybranych w ramach nowej segmentacji grupach klientów, tworząc prosty rachunek o przejrzystej, elastycznej konstrukcji. Konto wyróżnia możliwość personalizacji. Klienci  mogą modyfikować rachunek, korzystając w sposób intuicyjny ze specjalnie utworzonej funkcjonalności w nowej bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku.

Mamy do wyboru 9 dodatkowych usług - dwie z nich będą darmowe, a kolejne będą kosztować 3,50 zł za każdą. Z ciekawych opcji można wymienić oprocentowanie na koncie osobistym w wysokości 1,46% dla salda do 20 000 zł. czy zwrot 1% za płatności telefonem przy wykorzystaniu BLIKA, HCE bądź Android Pay. A jeśli zdarza się Wam przekroczyć dostępne środki na koncie, możecie aktywować usługę limitu na koncie bez odsetek przez 10 dni do kwoty tysiąca złotych. Co do przelewów natychmiastowych, usługa obejmuje do 5 takich przelewów w miesiącu.

Większość z tych dodatkowych usług aktywuje się następnego dnia od 6 rano, z wyłączeniem programu Mastercard Priceless Specials, ten aktywowany jest w przeciągu 10 dni. Co do rezygnacji z usług, przestają być one aktywne z końcem miesiąca, czyli jeśli korzystacie już z dwóch usług i rezygnujecie z jednej, aktywując inną, kolejną, będzie naliczona prowizja 3,50 zł.

Tabela opłat i prowizji - Konto Jakże Osobiste

Konto Jakże Osobiste będzie jedynym kontem w ofercie Alior Banku, prócz oferty dla biznesu, czyli Konta Elitarnego i dla młodych HAIZ. Od dziś znikają z oferty Konto Wyższej Jakości, Konto Rozsądne, Konto Rachunki w Pakiecie, a od 1 listopada Konto Internetowe. Szczegóły nowej oferty znajdziecie na stronie Alior Banku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu