Płatności i bankowość

Envelo Bank - tak wygląda nowa bankowość internetowa od Poczty Polskiej

Grzegorz Ułan
Envelo Bank - tak wygląda nowa bankowość internetowa od Poczty Polskiej
12

O nowej bankowości elektronicznej od Banku Pocztowego i Poczty Polskiej pisałem Wam pierwszy raz pod koniec maja tego roku. Wtedy wspólnie zaprezentowali nową kartę płatniczą, niejako zapowiadając nowości w późniejszym czasie.

Po raz pierwszy wtedy oficjalnie padła nazwa nowej bankowości elektronicznej - Envelo Bank:

Jak chcą to zmienić? Oferując w najbliższej przyszłości szereg korzyści z posiadania u nich rachunku. Zaczynają od karty płatniczej z 5% cashbackiem, ale to na, co ja czekam najbardziej to dostęp do nowoczesnej bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej. W tym temacie zdradzono jedynie, że Bank Envelo (tak będzie się nazywała bankowość elektroniczna Banku Pocztowego) udostępniony będzie wraz z aplikacją mobilną w III kwartale tego roku.

Jak zapowiedzieli, tak chcą dotrzymać słowa. Dziś Bankier.pl dotarł do zrzutów z pulpitu nowej bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej Envelo Banku na Androida i iOS. Nowa usługa ma zostać uruchomiona we wrześniu, a skierowana będzie przede wszystkim do młodszych klientów, w wieku 20-35 lat.

Co znajdzie się w pierwszej kolejności w ofercie Envelo Banku? Tak dla jasności powiem najpierw, że to będzie submarka Banku Pocztowego, coś jak Nju mobile dla Orange, chcą po po prostu zmienić grupę docelową swojej oferty. Do tej pory Bank Pocztowy kojarzył się raczej z ofertą dla osób starszych.

A więc na start, w ofercie pojawi się bezpłatne konto EnveloKonto z kartą Visa, płatną 5 zł, ale opłata ma być zawieszona w przypadku dokonania przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu oraz zasilenie konta kwotą 1 tys. zł. Przelewy w bankowości elektronicznej również mają być za darmo, płatne będą przelewy natychmiastowe - 5 zł. Co ciekawe opłata ta będzie obniżona do 2,5 zł za przelew dokonany za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Również poprzez aplikację mobilną dostępna będzie lokata 1M z oprocentowaniem rocznym na poziomie 2,5%. Nie będzie logowania odciskiem palca, ani nie będzie BLIKA, ten ma się pojawić w II kwartale 2018 roku.

W samej bankowości elektronicznej pojawić się ma system do obsługi faktur, będzie można je tam zaciągać z komputera lub będą mogły być wysyłane przez dostawców usług na indywidualny adres email, który dostanie każdy z klientów, w ten sposób generując zlecenia stałe, automatycznie regulowane według terminów.

Przewidziano również moneyback dla klientów Poczty Polskiej. Każdy kto dokona zakupów w sieci i zamówi transport poprzez PP będzie mógł uzyskać 2 zł zwrotu, za każdą taką przesyłkę do kwoty 200 zł w roku.

Rachunek będzie można założyć na stronie Envelo Banku, ale finalizację tego procesu, czyli już samo podpisanie umowy w tylko w placówce Banku Pocztowego. Ciekawie się zapowiada, choć trudno będzie przekonać młodych internautów (kampania promocyjna prowadzona będzie tylko w sieci), na rynku dostępnych jest już wiele rozwiązań i ofert skierowanych do tej grupy odbiorców, ale może uda się im choć trochę ich pozyskać i poszerzyć bazę klientów, o tę najbardziej rozchwytywaną grupę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu